Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Rehber » American Truck Simulator Washington Rehberi

American Truck Simulator Washington Rehberi

SCS Software tarafından sunulan en başarılı işlerden birisi simülasyon oyunları. Sadece Euro Truck serisi bile firmanın bir hayli ses getirmesini sağladı. Bir tır oyunu olarak gösterebileceğimiz Euro Truck yapımı, belki ilk oyunda isteneni veremedi ancak ikinci oyunda bir hayli başarı elde etmişti. Euro Truck 2 oyunuyla kendisini göstermeyi başaran yapım, yeni oyunlarıyla beraber bir hayli dikkat çekmişti.

İddialı oyunun hala güncellemeleri devam ediyor. Bir yandan oyunun güncellemeleri geliyor bir yandan ise yeni haritalarla genişleme paketleri sunuluyor. Ayrıca sürekli ek tırların geldiğini de söylemek gerekiyor.

American Truck Simulator Washington

İşte American Truck Simulator oyunu da bir nevi Euro Truck serisinin devamı. Bu seride Amerika yollarında direksiyon sallıyor, yük taşımacılığı yapıyorsunuz. Bu yazımızın konusu da oyun için yayınlanan yeni paket American Truck Simulator Washington olacak.

Tıpkı Euro Truck 2 oyunun da olduğu gibi yeni tırlar ve yeni yolların geldiği genişletme paketi hakkında detaylardan söz edelim. Bakalım American Truck Simulator Washington neler sunuyor? İpuçları neler?

American Truck Simulator Washington Yeni Eyaletler

Washington eyaletini oyuna getiren paket, takma adıyla Evergreen State olarak bilinen eyaletin tüm yapısını oyuna aktarmayı başarıyor. Oyunda tam anlamıyla Washington gezintisine çıkabiliyorsunuz. Öyle ki pakette modellemeler tam olarak buna odaklı bir şekilde yapılmış.

Tüm şehri gezebileceğiniz yeni paket, tüm doğal güzelliklerle de karşı karşıya kaldığınız bir alan olarak gösterilebilir. Yeni harita içerisinde doğal güzelliklerinin yanı sıra teknik detaylardan da söz etmek gerekiyor. Toplamda 16 yeni şehrin eklendiği harita, yol olarak ise 3800 mil yeni yolla beraber geliyor.

American Truck Simulator Washington

Bu yönüyle oldukça geniş bir haritaya erişim sağlandığını söylemek gerekiyor. Tabii ki bu durumun başka bir avantajı daha var. Yeni yollar, 16 adet yeni şehir ve eyaletin tüm yapılarının aktarıldığı haritayla beraber ABD’nin batı bölüm kıyılarının da tamamen oyuna eklendiğini görmek mümkün olacak. Yeni limanlar, endüstri bölgeleri, dikkat çeken otobanlar, devasa limanlar gibi birçok artı sunulduğunu ekleyelim.

Ayrıca bir detay daha vermek gerekiyor. Eyalette başkent olarak Spokane sunuluyor ve en fazla işi de bu bölge içerisinde alabiliyorsunuz. Ayrıca unutmadan geçmeyelim, dünyanın en büyük barajlarından biri olan Grand Coulee barajı da eyaletin doğusunda oyuna eklenmiş durumda. Bu kısımda önerilerimiz arasında da yer alacak.

American Truck Simulator Washington

American Truck Simulator Washington Önerilerimiz

Harita konusunda az çok bilgi verdik. Fakat haritanın çok geniş olduğunu söylemek gerekiyor. Burada size bazı önerilerimiz olacak. Sunacağımız bu öneriler, yeni haritada mutlaka uğramanız gereken alanlar ve deneyimlemeniz gereken şirketler olarak gösterilebilir.

Muhtemelen sizin de bir hayli zevk alacağınız manzaralarla karşı karşıya geleceksiniz. Hemen önerilerimize ve harita üzerinde gitmenizi tavsiye ettiğimiz bölgelere bakalım.

Grand Coulee: Eyaletin doğusunda yer alan dünyanın en büyük barajlarından bir tanesi. Oldukça yüksek ve görkemli bir yapı olarak karşımıza çıkan yapımın mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında olduğunu ekleyelim.

Bu kısımda yapının çevresi doğrudan oyuna aktarıldığı için ormanlık alanlar dikkat çekiyor. Dağlık, ormanlık ve uçurumların bulunduğu toprak yollar var. Mutlaka bu yolları denemeniz gerekiyor. Oyuna bakış açışınızın değiştiğini görebilirsiniz.

Forest Machinery: American Truck Simulator Washington eyaletiyle beraber yeni bir DLC paketi de ortaya çıktı. Forest DLC paketi, ortamda bulunan ormanlardan yararlanılarak kurulan firmaları oyuna taşıyor. Orman makinelerinin yer aldığı yükleri alabildiğiniz DLC, birçok orman yolu ve toprak yol üzerinden taşımacılık imkanı sunuyor. Kısacası eğlenceli bir yapıdan söz ediyoruz.

Çiftlikler: Bunun yanında artık oyunda yer alan çiftlikler çok daha büyük. Sadece tarım ve hayvancılık alanlarını düşünmeyin. Ayrıca balıkçılık alanları da bulunuyor. Balıkçılık yapan yeni şirketler ve tersaneler olduğunu görüyoruz.

Bu şirketler ve tersaneler sayesinde çok daha farklı yükler alabiliyorsunuz. Hatta yenilenmiş olan tersanelere giderek yat taşımacılığı bile yapabilirsiniz. Bu konuda da çok güzel alternatifler sunulmuş.

Yenilenmiş olan Dinlenme Alanlarını Ziyaret Edin: Yeni eyaletle beraber dinlenme alanlarının da yenilendiğini görüyoruz. 10 adet özel olarak oluşturulmuş olan dinlenme alanı var ve bu alanları mutlaka ziyaret etmek gerekiyor. Özellikle ortak dinlenme alanlarının yapısı çok dikkat çekici.

St Helens Dağı ve Çevresi: ABD tarihinde en büyük volkanik patlama olarak bilinen patlamanın yaşandığı dağı ve bu dağın çevresi de oyuna aktarılmış durumda. American Truck Simulator Washington ek paketinde sunulan bu kısım biraz daha önemli bu kısımda yenilenmiş olan tarama sistemi ile tarama yapılmış. Yani bölge detaylı olarak taranarak doğru bir şekilde oyuna aktarılmış durumda. Mutlaka bu alanı da ziyaret etmenizi öneririz.

Omak: Yine harita kısmında mutlaka dikkat etmeniz, daha doğrusu mutlaka uğramanız gereken adreslerden birisi de Omak. Omak’a gitmek için yola çıktığınız zaman, dikkat çeken birçok dağ ile karşı karşıya kalacaksınız. Dağ yolunun sunulduğu alanda, çok eğlenceli bir yolculuk deneyimi elde edebilirsiniz.

American Truck Simulator Washington için ziyaret etmeniz gereken bölgelerden söz etmeye çalıştık. Bunlar öne çıkan bölgeler ancak genel olarak harita üzerinde hemen hemen tüm alanların oldukça başarılı modellendiğini söylemek gerekiyor.

Çok daha başarılı bir modellemeyle beraber eyaletin tam olarak oyuna aktarıldığını görmek mümkün oluyor. Bunun yanında yeni firmaların yeni çekicilerin ve yeni teslim notlarının sunulduğunu da eklemek gerekiyor. Dinlenme bölümlerine kadar her detay oldukça güzel tasarlanmış ve istendiği gibi aktarılmış. Oyun hakkında görüşlerinizi yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı