Gamemast
ASUS ROG Phone 2
Ana sayfa » İçerikler » Liste » ASUS ROG Phone 2 Oyuncu Telefonu Özellikleri Neler Olacak?

ASUS ROG Phone 2 Oyuncu Telefonu Özellikleri Neler Olacak?

Yeni akıllı telefon modelleriyle beraber özel bir türün ortaya çıktığını görüyoruz. Yeni telefon türü oyuncu telefonları. Oyun odaklı akıllı telefonlar olarak karşımıza çıkan akıllı telefonlarda, rahat oyun oynanabilmesi için özel teknolojiler sunuyor. Bu alana yeni eklenmesini beklenen akıllı telefonlardan birisi de ASUS ROG Phone 2 olacak.

Yeni oyun akıllı telefonlarından biri olması beklenen ASUS ROG Phone 2 modelinin tasarımı ve özelliklerinin neler olduğu konusunda da detaylar ortaya çıktı. Dilerseniz oyun odaklı yeni akıllı telefonlar için beklentilerden söz edelim.

ASUS ROG Phone 2 Tasarım Nasıl Olacak?

Yeni akıllı telefonların tasarım kısmında önemli bir fark sunulmayacak. İlk modelde olduğu gibi üst kısımda çerçeve alanının kullanıldığını göreceğiz. İnce çerçevelerin bulunduğu üst kısım içerisinde kameranın da yer aldığını göreceğiz.

Bunun dışında alt kısımda ise yine dikkat çeken bir çerçeve yer alacak. Arka kapak kısmında geçtiğimiz zaman ise çift arka kameranın yerleştirildiği ve soğutma sisteminin çıkışlarının bulunduğu bir tasarımın kullanıldığını göreceğiz. Telefonun tasarım kısmında ilk modelden çok bir farkı olmayacak.

ASUS ROG Phone 2

Ekran Özellikleri

Ekran kısmında ise oyun odaklı akıllı telefonlara yakışır bir ekran göreceğiz. Telefonun 120 Hz yenileme hızı sunacağı açıklanan ekranlarında 6.59 inçlik bir panel yer alacak.

120 Hz yenileme hızının öne çıkacağı akıllı telefonun 18:9 ekran formatı sunması da bir avantaj olarak değerlendirilebilir.

Teknik Kısım

Teknik kısımda nasıl bir sisteme yer verileceği kesin değil. Bununla beraber TENAA üzerinden ortaya çıkan bazı bilgiler de yok değil. Telefonun güncellenmiş olan Snapdragon 855 Plus işlemcilerine sahip olarak gelmesi bekleniyor. Bunun dışında 12 GB RAM bellek kullanıldığını göreceğiz.

Çift kamera için teknik detayların neler olacağı kesin değil ancak pil kısmında 5800 mAh gibi oldukça iddialı bir batarya kullanıldığını göreceğiz.

Bu değer bile oyun odaklı akıllı telefonun ne kadar iddialı olacağını gösteriyor. ASUS ROG Phone 2 oyun telefonu için yeni detaylar ortaya çıktığı zaman, sitemizde yer vereceğiz.

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı