Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Rehber » Battle Royale Rehberi – Hangi Oyunlar Var?

Battle Royale Rehberi – Hangi Oyunlar Var?

Oyun dünyasında en ilgi çeken yapımlar arasına girmeye başlayan Battle Royale oyunlarına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Sürekli olarak yeni oyunları görmeye başladığımız tür, oyun dünyasını da değiştirmeyi başardı. Bu kadar ilgi çeken oyun türünün ne olduğu ve neler sunduğu da merak edilmeye başlandı. Bu yazımızda Battle Royale Rehberi hazırlayacağız ve merak edilen sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Battle Royale Rehberi kapsamında bu alanda en iyi olan oyunlardan söz edeceğiz. En çok hangi oyunlar oynanıyor? Battle Royale nedir? Daha detaylı olarak ele alalım.

Battle Royale Rehberi Merak Edilenler

İlk olarak Battle Royale oyunlarının tam olarak neyi ifade ettiği konusunda bilgi verelim. Oyunlara geçmeden önce bu tür hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Battle Royale türü, oyunda yer alan son kişi olma çabası içerisine girdiğimiz bir oyun türü.

Genelde online oyun olarak oynadığımız türde, diğer oyunculara karşı mücadele ederek hayatta kalan son kişi olmaya çalışıyorsunuz. İzleyenler için bir örnek vermek gerekirse Açlık Oyunları film serisini örnek gösterebiliriz.

Elinizde silah yok, herhangi bir nesne yok ve hepsini bulunduran bir bölgede nesneleri toplayarak hayatta kalmaya ve rakiplerinizi yenmeye çalışıyorsunuz. Tabii ki bu oyunların genel yapısı. Yine bu tema üzerinden geliştirilen fakat biraz daha farklı bir oynanışa sahip olan yapımlar da yok değil. Ana yapıyı anladıktan sonra dilerseniz geçelim oyunlara. Bakalım size önerilerimiz neler olacak?

H1Z1 King of the Kill

Oyun dünyasına ilk olarak girişi bir mod şeklinde olan H1Z1 bu alanın ilk oyunları arasında yer alıyor. Yine oyunda çeşitli silahlarınız ve araçlarınız bulunuyordu ve mantık aynıydı.

Battle Royale Rehberi

Yine oyunda silahlarınızı bularak rakiplerinize karşı mücadele ediyorsunuz. Fakat şu sıralar oyunun pek geçerliliği olmadığını da ekleyelim. Yani eskisi kadar ilgi görmeyen yine de zamanının efsanesi olan bir oyun söz konusu.

PUBG

Anlatmaya gerek yok. 😊 PUBG bu alanda en çok merak edilen oyunlardan bir tanesi. Açıkçası Battle Royale Rehberi hazırlarken ilk sırada PUBG oyununa yer vermemiz gerekiyordu.

Oyunun bu türü ne çıkaran yapımlardan biri olduğunu söylemek gerekiyor. Twitch yayınları sırasında alınan desteklerle geliştirilen ve amatör ruhla profesyonel dünyayı bir araya getiren bir oyun olan PUBG, oyuncuların bir haritaya bırakılmasıyla başlıyor.

PUBG Mobile 0.13.5

Haritada belli noktalarda bulduğunuz silahlar ve envanterlerle oyunda hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Bir yandan da rakiplerinizi öldürmeye ve son kalan kullanıcı olmaya çalışıyorsunuz. Mobil sürümü, konsol sürümü ve PC sürümü bulunan oyun, hala güncellemeler alıyor ve sürekli olarak yenilikleriyle de gündeme gelmeye devam ediyor.

ARMA 3 Battle Royale

Battle Royale Rehberi yazımızda kesinlikle yer vermemiz gereken oyunların başında ARMA 3 geliyor. Aslında işin başlangıç noktasının da biraz bu oyun.

ARMA serisi genel olarak savaş simülasyonu oyunlarından bir tanesi. Hatta bu alanda en iddialı oyunlardan birisinden söz ediyoruz. İşin en güzel yanı ARMA, bu zaman kadar sunulmuş olan en gerçekçi savaş simülasyonu oyunu ve oyun için mod geliştirmek mümkün.

Hem bağımsız geliştiriciler tarafından hem de oyunun yapım şirketi tarafından belli aralıklarla modlar sunulduğunu biliyoruz. Bu sadece ARMA 3 oyunu için geçerli olmamıştı. Eski oyunlar için de aynı durum geçerli olmuştu. Hep oyun modlarının geliştirildiğini ve seriye modlar eklendiğini biliyoruz.

Battle Royale Rehberi

İşte Battle Royale çıkış kısmında da ARMA 3 modlarının etkisi büyük. PUBG geliştiricisi yine bu modlar üzerinde çalışan geliştiricilerden bir tanesiydi. Şu an için de oyunun kendi Battle Royale modu bulunuyor. Yine mantık aynı.

Silahlarınız ve askeri teknolojilerle hayatta kalan son kişi olmaya ve savaşı kazanmaya çalışıyorsunuz. Bu alanda en iddialı yapımlardan biri olmasa da çıkış noktasına sahip olan oyunlardan biri olması nedeniyle en çok tercih edilen yapımlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Fortnite

İyi yapımların, iyi rakipleri oluyor. Bu alanda en çok adını duyduğumuz iki oyun var. PUBG ve bu oyunun en yakın rakibi olan Fortnite oyunu. Bu alanda olmazsa olmaz yapımlardan biri olan Fortnite, sürekli olarak yeni sezonlarla güncelleniyor. Mantık aynı. Bir haritaya bırakılıyorsunuz ve yine etrafta yer alan envanterleri kullanarak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

Bu kez bir fark daha var. Battle Royale Rehberi yazımızda da söz etmemiz gereken önemli detay, bu oyunda inşaat yönünün de olması. Sadece silahları toplayarak rakiplerinizi öldürmeye çalışmıyorsunuz.

Battle Royale Rehberi

Bunun yanında bulduğunuz eşyalarla kendi yapılarınızı oluşturup, yine rakiplerinize karşı avantaj sağlayabiliyorsunuz.

Fortnite oyunu için paylaşacağımız bir detay daha var. Oyunda en önemli noktalardan birisi bu yapımın tamamen ücretsiz olarak sunulması. Epic Games tarafından sunulan yapımı, sadece ücretsiz üyelik açarak oynayabiliyorsunuz. Bu yönüyle oyunun PUBG gibi bir deve karşı da üstünlük sağladığını söylemek yanlış olmaz.

CS GO Battle Royale

CS GO efsaneler arasında yer alan yapımlar arasında. Fakat son dönemde Battle Royale oyunları gündem oldu. Battle Royale oyunlarının gündem olması, yapımın biraz değişikliğe uğramasına neden oldu. CS GO için bir güncelleme yapıldı ve oyuna Battle Royale versiyonu eklendi.

Bu versiyonla beraber oyun bir kez daha gündeme geldi ve oyuncular arasındaki rekabette artmış oldu. Yine çeşitli harita modlarında Battle Royale türünü oynamak mümkün. Hatta oyun için bu yapı sunulduktan sonra ücretsiz versiyon sunulduğunu da ekleyelim.

CS GO Beleş Skin Alma

Minecraft Hunger Games

Minecraft oyununu bilmeyen yoktur. Basit grafikler ve açık dünya yapısıyla karşımıza çıkan oyunun, yine mod geliştirmesi sunulan bir oyun olduğunu söylemek gerekiyor. Sürekli olarak yeni oyun modlarının geliştirildiği yapımın modlarından birisi de Hunger Games modu.

Adından da anlayacağınız gibi Açlık Oyunları filminde olduğu gibi rakiplerinize karşı mücadele ederek hayatta kalmaya çalıştığınız bir moddan söz ediyoruz.

Bu modun bir farkı var. Standart Battle Royale oyunlarında olduğu gibi zamanla sınırlanan harita ya da alandan çok, bu yapımda belli bir oynanış süresi sunuluyor.

Battle Royale Rehberi içerisinde söz edeceğimiz oyunlar bu şekilde. Zaman içerisinde bu oyunlar için de sizlere özel rehberler hazırlayacağız. Şimdilik size en uygun yapımı seçmenize yardımcı olmaya çalıştık. Ayrıca siz de bize sevdiğiniz yapımları yazmayı unutmayın. Yorumlarınızı bekliyoruz.

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı