Gamemast
Black Desert Online İnceleme
Ana sayfa » İçerikler » Black Desert Online » Black Desert Online İnceleme

Black Desert Online İnceleme

Black Desert Online İnceleme


Black Desert Online

Black Desert Online İnceleme Ön Söz

Black Desert Online inceleme yazımızda Black Desert hakkında birçok konuya değinicek ve kendimizce yorumlayacağız. Oyunun ne gibi artıları ne gibi eksileri var beraberce bakıcak ve puanlamamızı yapacağız. O zaman ön sözümüzü fazla uzatmadan Black Desert Online inceleme yazımıza geçelim.


Black Desert Online Tamer - Hayvan Terbiyecisi

Black Desert Online İnceleme Türkiye

Öncelikle oyunumuzun genel durumlarından kısaca bashedelim. Öncelikle Rus ve Avrupa gibi serverları açıldı ve bir süre Türkiye’de erişim engelli şekilde kendisini bizlere oynatmadı malesef ki. Ardından bu durumdan oldukça fazla şikayet alan Black Desert Online yöneticileri bir açıklamada bulunarak: “Zaten Türkiye’ye açılma planımız vardı. Yeni bir server ve türkçe seçeneği ile birlikte geliyoruz” dediklerinde, türk gamerlar havalara uçtu tabi ve geçtiğimiz günlerde oyun çıkışını yaptı.

Öncelikle oyun için vereceğimiz puan bir hayli iyi olacak çünkü biz bir sıkıntıya hiçbir şekilde rastlamadık. İleride olan buglar, fiyatlar ve diğer kötü etkenler puanı düşüreceklerdir fakat biz şimdilik yüksek bir değerlendirme yapacağız.


Black Desert Online Sınıflar

Black Desert Online Sınıflar

Black Desert Online Sınıflar açısından oldukça dengeli ve mantıklı bir sistemi bulunan, ayrıca içinde birçok sınıfı barındıran gayet güzel işleyen bu yapısı ile oyuncuları oldukça memnun ediyor. Her geçen zamanda yenisi eklenen sınıflar arasında şimdilik 11 adet sınıf bulunuyor. Bu sınıflar: Warrior, Ranger, Wizard, Berserker, Sorceress, Ninja, Valkyrie, Musa, Tamer, Striker ve Dark Knight. Gördüğünüz üzere birçok class bulunuyor ve bunlar arasında klasikleşmiş RPG sınıflarından tutun oldukça farklı konseptlere sahip sınıflara kadar hepsi mevcut.

Eğer sınıflar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız hazırlamış olduğumuz Black Desert Sınıflar rehberimize göz atabilirsiniz.

Black Desert Online Sınıflar »


Black Desert Online Geralt

Black Desert Online Karakter Yaratma

Black Desert Online belkide en fazla sesi karakter yaratma ekranından dolayı duyurdu insanlara. Oyunun o kadar geniş ve detaylı bir karakter yaratma ekranı var ki oyuncular Gandalf, Geralt (Witcher), Kratos ve daha birçok karakteri oyunda tasarlayabiliyorlar.

Karakterinizin saçının durduğu noktaya kadar karışabiliyor ve oldukça zengin havuzdan istediğiniz aksesuar, dövme ve daha birçok şeyi ekleyip üzerinde oynamalar yapabiliyorsunuz. Yüz hatları ve vücüt hatlarına oldukça fazla müdahale edebiliyor adeta baştan bir insan yaratıyorsunuz.


Black Desert Online Oynanış

Black Desert Online Oynanış Sistemi

Non-Target oynanış sistemi ile oyunculara yeni nesil bir MMORPG olduğunu sonuna kadar hissettiriyor ve oldukça aksiyonlu bir oyun sunuyor. Sıkıcı oynanış biçiminden sıyrılıp oldukça kaliteli kaçış ve saldırı mekanikleri bulunduruyor. Ayrıca bu sistemi muazzam grafikler ve çizimler ile harmanlayınca, ortaya oynanışsal yönden bir şaheser çıkıyor.

Gamemast ailesi olarak Black Desert’ın oynanış sistemini, grafiklerini, çizimlerini ve seslerini oldukça beğendik yani yorumumuz oldukça olumlu


Black Desert Online Berserker - Vahşi

Black Desert PvP, PvE ve End Game

Black Desert’in dinamik oynanışı ile hem PvP’si hemde PvE’si oldukça zevkli, ayrıca sınıfların dengeli olması ve oldukça özelleştirebilir karakter yapısı ile birlikte PvE ve PvP ikilisi oyunda mükemmel diyebiliriz. Ayrıca sadece 1V1 değil çoklu savaşlar, kuşatmalar, guild savaşları ve diğer birçok olay ile birlikte PvP açısından oldukça geniş ve dengeli bir yapıda. Yani bu iki hususa önem veren oyuncular (ki zaten nerdeyse herkes önem veriyordur) oyuna gönül rahatlığı ile başlayabilirler.

End Game olayına gelirsek, oyun End Game kısmında size çok fazla imkan sunuyor. Yep yeni yerler keşfedebilir, dünya bosslarına saldırabilir, farklı farklı zindanlara girebilirsiniz. PvP puanları kasabilirsiniz, mesleklerinizi geliştirebilir ayrıca kendinizi çok fazla güçlendirebilirsiniz. Yani oyun End Game kısmı olarak da oldukça dolu


Black Desert Online Ninja

Black Desert Fiyatlandırma ve P2W

Black Desert Online İnceleme yazısının son maddesine yani fiyatlandırmaya geldik. Oyunu oynayabilmek için en ucuz paket olan 49 TL karşılığında bir paket almanız gerekiyor ve bunun sonrasında GW2 ve Diablo gibi oyunu herhangi bir aylık ücret ödemeden sonsuza kadar oynayabiliyorsunuz. Bize göre bu sistem Black Desert için gayet iyi bir sistem. Aylık ödeme sistemi çoğu oyuncu tarafından kötü karşılanır ve abone sayısı oldukça düşük olurdu, onun yerine bunun tercih edilmesi gayet iyi. Ayrıca ücret yüzünden Türkiye’nin o sevilmeyen kanser kitlesini bir nevi biraz engellemiş olacaklardır. Buda oyun içinde size oldukça nezih bir ortam sunulacak gibi gözüküyor.

Black Desert Online Rehber

Fakat 49 TL veripte kimse P2W bir oyun oynamak istemez. Çok abartılı olmasada daha üst paketleri satın alan oyuncular sizden çok daha avantajlı bir şekilde oyuna başlıyorlar ve oldukça kolaylık sağlamış oluyorlar. Bu parayı veripte böyle bir sistem olması saçma olmuş. Sadece tek bir paket olması ve diğer gelirlerin oyun içindeki görünüm marketinden karşılanması Black Desert gibi bir oyuna yakışırdı fakat onun yerine P2W’imsi bir sistem tercih edilmiş. Burdan geçer not alamadı malesef. Black Desert Online İnceleme yazımızın son maddesinide bitirdik.


Evet Black Desert Online inceleme yazısının sonuna gelmiş bulunuyoruz, umuyoruz ki bu Black Desert incelemesi hoşunuza gitmiştir ve gerekli bilgiler edinmişsinizdir. Sonra ki inceleme yazılarında görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

Ha unutmadan, Black Desert ile ilgili “Black Desert Online Başlangıç Rehberi” ve “Black Desert Online Sınıflar” adında iki adet daha yazımız bulunuyor. Eğer göz atmak isterseniz

Black Desert Online Rehber »

Black Desert Sınıflar »

Black Desert Online
Black Desert Online
Grafikler ve Çizimler9.6
Mekanikler ve Oyun Yapısı9.7
Sınıf Sistemş9.5
Oynanış Kolaylığı9.3
Fiyatlandırma Sistemi7.6
Artılar
Muazzam grafikler
Başarılı Non-Target
Türkçe dil desteği
Çok iyi sınıf sistemi
İyi PvP ve PvE yapısı
Eksiler
Pahalı fiyat
Türkiye'ye geç gelmesi
P2W esintileri
9.1

Ahmet Şenyiğit

Birbirinden farklı bir çok çeşit oyun oynayarak büyüdüm. RPG ve CCG oyunları oynamak en büyük zevklerimden biridir ayrıca büyük Tolkien ve World of Warcraft hayranıyım. Kendi sitem olan Gamemast.com adresinde sizler için en kaliteli içeriği sunmak amacı ile buralardayım.

Gamemast Reklam Alanı