Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Haber » Call of Duty Modern Warfare Beta Tarihi Açıklandı

Call of Duty Modern Warfare Beta Tarihi Açıklandı

FPS oyun dünyasının en iyi yapımları arasında yer alan Call of Duty, çok kısa bir süre sonra yenilenecek. Yeni oyun, daha önce yayınlanmış olan serinin yeni bir versiyonu olacak. Call of Duty Modern Warfare 2019 oyunun geleceği duyurulan yapımda, nasıl değişiklikler yer alacağını biliyoruz.

Daha önce bu konuda paylaşımlar yapan firma, çok daha başarılı grafikler ve çok daha iyi bir oynanış yapısına yer vereceklerini açıklamıştı. Özellikle çatışmaların gerçekçiliği konusunda önemli adımlar atması beklenen Call of Duty Modern Warfare oyununu denenmesi konusunda da beklenen açıklamalar geldi.

Call of Duty Modern Warfare Beta Tarihi Açıklandı

Beta sürümünün yayınlanmasının ardından oyunun test edilmesi mümkün hale gelecek. Oyun için ilk testlerin yapılacağı beta sürümünün ne zaman yayınlanacağı konusunda da açıklamalar var. Buna göre yapımın, beta sürüm olarak Eylül ayının 2.haftasında karşımıza çıkması bekleniyordu.

Beta sürümünün yayınlanmasının ardından tüm platformlarda oyunun denenebileceği konusunda bilgiler paylaşılmıştı. Fakat Sony ile Activision arasında yeni bir anlaşma açıklandı.

İki firma arasında yapılan anlaşma sonrasında Call of Duty Modern Warfare beta sürümünün ilk etapta sadece Sony’nin oyun konsolları olan PlayStation için geçerli olacağı açıklandı.

İlk beta sürümünün 14 Eylül ile 16 Eylül arasında sunulacağı açıklandı. Ön sipariş veren PS4 kullanıcılarının oyuna 2 gün önceden erişeceğini de belirtelim.

İlk beta sürümünün yayınlanmasının ardından, her platform için yayınlanacak olan beta sürümünün ise 1 hafta sonra gelmesi bekleniyor. Buna göre herkese açık beta sürümü ise 19 Eylül tarihinde oynamak mümkün olacak. Bu tarihten sonra sadece herkese açık olarak beta sunulmayacak.

Bu tarihten sonra sunulan Modern Warfare beta sürümünde çapraz platform için de destek olacak. Yani sadece PC kullanıcıları ya da sadece konsol kullanıcıları değil, tüm kullanıcıların bir arada oyun oynamasına izin verilecek. Oyunun ilk denemesi sonrasında nasıl bir yapı sunulacağını da tam olarak görmüş olacağız.  

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı