Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Genel » DiRT Rally 2.0 Sanal Gerçeklik Güncellemesi Aldı

DiRT Rally 2.0 Sanal Gerçeklik Güncellemesi Aldı

Sanal gerçeklik teknolojisi, son dönemde unutulmaya başlayan bir teknoloji haline geldi. Aslında bu alanda çok fazla içerik üretimi yapılıyor ancak çok fazla donanım ürünü görmemeye başladık. Hal böyle olunca sanal gerçeklik unutuluyor mu derken, oyun dünyasından yeni bir haber geldi. Sevilen yarış oyunlarından biri olan DiRT Rally 2.0 için sanal gerçeklik desteği açıklandı.

Aslında oyunun 2019 yılının ilk aylarında yayınlandığını görmüştük. Fakat oyunun ilk çıkış yaptığı sıralarda, sanal gerçeklik desteğinin sunulmadığı açıklanmıştı. Yani oyun sanal gerçeklik desteği olmadan geldi. Fakat bunun yanında desteğin verileceği de açıklanmıştı.

DiRT Rally 2.0 Desteği Geldi

Beklenen sanal gerçeklik desteğinin ise şimdi açıklandığını gördük. Oyunu para vererek satın alan tüm kullanıcılar için yayınlanan ortak güncelleme sonrasında yapıma yeni özelliğim eklendiği duyurulmuş oldu. Güncelleme sonrasında yapıma yeni sanal gerçeklik desteği kullanımı eklenmiş oldu.

Steam üzerinden yayınlanan DiRT Rally 2.0 güncellemesinin sürümü ise 1.7 olarak yayınlandı. Yeni sürümle beraber sanal gerçeklik moduna geçerek, oyunu sanal gerçeklik üzerinden oynamak mümkün hale geldi.  

Ayrıca güncelleme sonrasında sanal gerçeklik gözlüğü olan Oculus için açılan mağaza bölümünde de oyunun sayfasının eklendiğini belirtelim. Yani bu mağaza içinde de DiRT Rally 2.0 oyununa ulaşmak mümkün oldu.

Yeni desteği açıklanan oyunla beraber VR desteğinin de bir kez daha gündeme geldiğini belirtelim. Steam üzerinden VR desteğini kullanmak için de destekli kulaklık modellerinden yararlanmanız lazım. Bunun için OpenVR uygulamasının desteklediği gözlükleri tercih etmek gerekiyor. Desteklenen gözlükler ise Valve Index ve HTC Vive serisi.

Tabii ki her ne kadar gözlük modelleri için destek açıklanmış olsa da bilgisayarınızda iyi bir grafik kartının olması gerektiğini de ekleyelim. Bu noktada en az Nvidia GTX 1070 serisi ya da AMD RX Vega 56 serisine sahip olmanız gerekiyor. Tabii ki üst serilerde daha iyi performans değerleri sunulacaktır. Bu da tamamen grafik kartı performansınıza göre değişmekte.  

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı