Gamemast

Valve 2018’de Çıkacak Yeni Oyunu İçin Kolları Sıvadı

Uzun zamandır bir oyun yapımı ile uğraşmayan Valve, geçtiğimiz günlerde yeni bir oyun üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Tabii ki Valve hayranlarının büyük çoğunluğu Half-Life 3 veya Left 4 Dead 3 gibi oyunlar beklemişlerdi.

Fakat Valve yeni çıkaracağı oyunun bunlardan biri olmadığını üzülerek belirtti. 2018 yılında çıkacak yeni Valve oyunu Artifact isimli ve Dota 2 temalı bir TCG yani kart oyunu olacak.

Valve Yeni Oyun Artifact

Blizzard, CD Project Red ve Bethesda gibi firmaların kart oyunu kervanına katılan Valve bakalım bu rekabetin içinde ne gibi özellikler ve farklılıklar ile sıyrılacak. Şu anda nerdeyse kart oyunları kategorisinde lider konumunda olan Hearthstone tahtını pek de kaybedecek gibi gözükmüyor.

Fakat Valve severler olarak güzel bir oyun çıkaracaklarına canı gönülden inanıyor, çıkacak olan oyunu bir o kadarda merak ediyoruz.

Dota 2 Kart Oyunu Artifact

Artifact isimli bu oyun için elimizde fazla bir bilgi bulunmuyor fakat olanları elimizden geldiğince size anlatalım. Oyun içerisinde 3 adet farklı sınır bulunuyor ve buna ek 5 farklı karakteri kontrol ettirebiliyorsunuz. Kontrol ettirdiğiniz bu karakterlere altın karşılığı aldığınız kartları ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca bu karakterlerinizin özel yetenekleri de bulunuyor.

2018 senesinde çıkışını yapacak Dota 2 temalı kart oyunu Artifact için heyecanla beklemedeyiz. Valve tarafından gelen herhangi bir bilgilendirme durumunda sizleri haberdar edeceğiz, beklemede kalın. Ayrıca bu haber hakkında ki yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı da unutmayın.

 

Ahmet Şenyiğit

Uzun zamandır oyunlar ile iç içe olan ve artık hakkında yazılar yazacak kadar yeterli bilgiye sahip olduğunu düşünen bir öğrenci.

Gamemast.com Banner