Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Haber » Epic Games Steam’in Tahtına Göz Dikti!

Epic Games Steam’in Tahtına Göz Dikti!

Epic Games ve Steam Savaşı Başlasın!


Steam senelerdir, oyuncular ile oyun geliştiricileri buluşturan ve bu konuda piyasada nerdeyse tek alternatif olarak konumunu koruyan dev bir oyun kütüphanesi olarak hizmet veriyor. Bu tek başına ve lider olarak verdiği hizmette ise tek olduğu için oyun geliştiricileri istediği şekilde sık boğaz edebiliyor ve özgürce top koşturuyordu.

Steam karşısına GOG ve farklı alternatifler çıksa da maalesef ki yeterince başarılı bir alternatif yok diyebiliriz. Fakat oyuncular için mükemmel bir haberi sizlere vermek istiyoruz. Steam’i tahtından indirebilecek bir yazılım Epic Games tarafından kesin olarak geliyor!

Epic Games Mağazası

Bunun oyunculara en büyük avantajı ise rekabet etkeni bize göre. Yani biz oyuncular istersek Steam istersek Epic Games Store kullanalım, ortada bir rekabet olduğu sürece her iki firmanın da verdiği hizmet gün geçtikçe iyileşecek, indirimler artacak ve bu iş çok daha özenerek yapılacak.

Peki Epic Games nasıl başarılı olacak ? Bunun için ilk izledikleri yol komisyon oranları olarak görüyoruz. Steam oyun satışlarından %30luk bir payı oyun geliştiricilerinin cebinden kendisininkine koyarken, Epic Games bu konuda daha bonkör davranarak, %12‘lik bir paya sahip olacak. Böylece çoğu oyun geliştiricinin tercihi Epic Games Store’dan yana olacak. Bu durumda belki de oyun fiyatlarında bile bir düşüş görebiliriz fakat bu yinede küçük bir ihtimal olarak düşünülsün.

Epic Games Steam

Ayrıca iki saat önce Epic Games haberler kısmında girilen bilgilere göre her hafta iki oyun Epic Games Store üzerinde oyunculara verilecek.

Steam’in bu gereksiz fazla komisyon politikasından bıkıp oyunları kendi yazılımı üzerinde sunan ve oyuncuları gereksiz uğraştıran bir çok firma var piyasada. (Origin VB..) Kendilerince bu firmalar da sonuna kadar haklılar tabi. Fakat Epic Games‘in bu hareketi, bu bölünmeleri de engelleyecek gibi görünüyor şimdilik.

Epic Games Store üzerinden farklı oyunların satışa sunulacağı söylense de, bu iş için yeni bir uygulama oluşturulup oluşturulmayacağı ve diğer küçük detaylardan söz edilmemişti. Fakat az önce Epic Games orijinal sitesinde yapılan haberler ile Epic Games Store’un resmi olarak açıldığını gördük. Ayrıca Türk Lirası için bir güzellik yaptığını da söylemeyi unutmayalım. 20 Euro fiyat etiketinde ki bir oyun 69 TL’den satışa sunulmuş durumda.

Epic Games şimdilik iki adet ücretsiz oyununu seçmiş ve internet adresini resmi olarak yayına koymuş. Sizde bir ziyaret edip ücretsiz oyunlara ve Epic Games Store üzerinde listenen oyunlara göz atabilirsiniz.

Epic Games Store ile ilgili yenilikler ve haberleri yakından takip ediyor ve sizler için paylaşıyor olacağız, takipte kalın.

Epic Games Store

Ahmet Şenyiğit

Birbirinden farklı bir çok çeşit oyun oynayarak büyüdüm. RPG ve CCG oyunları oynamak en büyük zevklerimden biridir ayrıca büyük Tolkien ve World of Warcraft hayranıyım. Kendi sitem olan Gamemast.com adresinde sizler için en kaliteli içeriği sunmak amacı ile buralardayım.

Gamemast Reklam Alanı

Ahmet Şenyiğit

Birbirinden farklı bir çok çeşit oyun oynayarak büyüdüm. RPG ve CCG oyunları oynamak en büyük zevklerimden biridir ayrıca büyük Tolkien ve World of Warcraft hayranıyım. Kendi sitem olan Gamemast.com adresinde sizler için en kaliteli içeriği sunmak amacı ile buralardayım.

Sosyal Medya Hesapları