Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Haber » Epic Games Store Cloud Save Sistemi Devreye Girdi

Epic Games Store Cloud Save Sistemi Devreye Girdi

Epic Games, son yılların yükselen yıldızları arasında yer alıyor. Steam, Origin gibi dikkat çeken dijital oyun servislerine rakip olarak gelen Epic Games, Fortnite oyunu sonrasında iyiden iyiye kendisini kanıtlamaya başladı. Bir yandan sürekli yeni oyun destekleri devam eden yapımın bir yandan ise güncellemeleri devam ediyor. Son olarak Epic Games Store Cloud Save güncellemesi duyuruldu ve servise yeni bir özellik daha eklendi.

Epic Games Store Cloud Save özelliğinin kullanıma girmesiyle beraber Epic Games, bir kez daha elini güçlendirmiş oldu. Bir yandan ücretsiz oyun kampanyalarıyla öne çıkan servisin bir yandan ise yeni özelliği konuşulur oldu. Hemen yeni özelliğin detaylarından söz edelim.

Epic Games Store Cloud Save Neler Sunacak?

Sistemin en genel anlamıyla, bulut üzerinden kayıt sistemi olarak aktarıldığını söyleyebiliriz. Epic Games kurucusu olarak bilinen Tim Sweeney tarafından yapılan açıklamalarla beraber sistem ortaya çıkmış oldu.

Sistem için açıklamalar yapan ünlü isim, birkaç oyun için söz konusu özelliğin kullanılabilir olduğunu açıkladı. Kullanılabilir oyunların birçoğu yeni oyunlar. Zaten servisi kullanan oyun sayısı sınırlı ve eski oyunlara bu kısımda destek verilmesi pek beklenmiyor. Eski oyunlar için destek duyurulacak olursa, bu sürpriz bir karar olarak karşımıza çıkacaktır.

Sistem ise oyuncuları bir hayli sevindirecek gibi duruyor. İşleyiş oldukça basit. Kullanıcıların sadece Epic Games hesaplarına giriş yapması gerekiyor. Epic Games hesabına giriş yapılmasının ardından Cloud Save özelliğinin aktif edilmesi gerekiyor.

Epic Games Store Cloud Save

Bu özelliği aktif eden kullanıcılar, hangi cihaz üzerinden oyunlara girerse girsin, oyuna kaldıkları yerden devam edebilecek. Bir nevi oyundaki ilerleme bulut üzerinde depolanacak ve hangi cihazdan oyuna girerseniz girin, sizin hesabınızdan giriş yapılması durumunda kaldığınız yerden oyuna erişim sağlayabileceksiniz.

Şimdilik geliştiriciler için Epic Games Store Cloud Save sistemini kullanma konusunda bir adım atılması gerekmiyor. Bunun için tüm düzenlemeler doğrudan Epic Games tarafından yapılacak. Tüm oyunlar için sistemin ne zaman kullanıma gireceği konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.  

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı