Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Genel » FIFA 20 Volta Modu Rehberi

FIFA 20 Volta Modu Rehberi

Merakla beklenen yeni EA Games oyunu tanıtıldı. Aslında oyunun yeni tanıtılmadığını söylemek gerekiyor. Oyunun E3 fuarında tanıtıldığını gördük. Merak edilen ilk deneyimlerde tanıtım sırasında ortaya çıktı. Oyunda tam olarak nasıl bir yapı sunulacağı ve aşağı yukarı yeniliklerin neler olacağı konusunda açıklamalar yapılmıştı.

E3 fuarında yapılan bu açıklamaların hemen sonrasında oyun için yeni detaylarda gelmeye devam etti. Son olarak yapım için ön siparişlerin açıklandığını ve fiyatların belli olduğunu belirtmiştik. Fiyatların açıklanmasının hemen ardından ise yeni oyun modları ortaya çıktı. Bu modlardan birisi de merakla beklenen FIFA 20 Volta Modu oldu.

Oyunun havasını değiştirecek olan yeni modun nasıl artılar getireceği konusunda da detaylar ortaya çıkmış oldu. Kısaca bu modla beraber sokak futbolunun geri döneceğini söyleyerek, FIFA 20 Volta Modu rehberimize geçelim. Bakalım bizi neler bekliyor?

FIFA 20 Volta Modu

Volta Modu Nedir?

Oyun modunun detaylarına geçmeden önce, yüzeysel de olsa modun ne olduğundan söz edelim. Bu mod tam olarak sokak futbolu. Kimi zaman 3’e 3, kimi zaman 5’e 5 oynayabileceğiniz mod, tamamen sokakta geçecek ve mahalle futbolunu geri getirecek. 😊

Şampiyonlar ligi, hemen hemen tüm dünya liginin yer aldığı yapımda sokak futbolu bir hayli ses getirecek. Şimdiye kadar açıklanan detaylarda bu durumu net bir şekilde ortaya koymuş durumda.

FIFA 20 Volta Modu

Özellikle oyunun online yönünün daha ağır basmasını sağlayacak olan sokak futbolunun çok daha eğlenceli olmasını bekliyoruz.   

FIFA 20 Volta Modu Hikaye Serisi

İlk bahsedeceğimiz kısım ise hikaye kısmı olacak. Bu kısım son seri FIFA yapımlarının geleneğini sürdürmüş olacak. Yeni oyunla beraber yine hikaye modu kullanabileceğiz. Bu kez başrollerde ana oyun hikayesinde yer alan Hunter karakteri olmayacak.

Hunter karakterinin yerine, bu kez sokak futbolunda efsane olacak olan bir futbolcunun geleceği açıklandı. Fakat hikaye detayları tam olarak açıklanmış değil.

Sokak futbolundan gelen bir futbolcuyu ele alacağız ancak sonunda profesyonel lige geçecek bir isim mi göreceğimiz konusunda kesin bir bilgi yok. Kariyerin nasıl sonlanacağı da bilinmiyor.

FIFA 20 Volta Modu

Hunter gibi önümüzdeki sene oyunda devam eden bir hikaye sistemi sunulabilir. Bu hikaye sisteminin nasıl devam edeceği konusunda detayları oyunun çıkışından sonra görmek mümkün olacak. Öyle ki oyunun çıkışından sonra, hikayenin ne kadar süreceği belli olacak.

Ayrıca hikaye modunun tamamlanmasının ardından, devamının gelip gelmeyeceği konusunda da bilgilerin verilmesi bekleniyor. Bunun için FIFA 20 yapımının çıkış yapmasını bekliyoruz.

FIFA 20 Volta Ligi Geliyor

Oyunda FIFA 20 Volta Modu için bir hikaye sunulacak. Fakat sunulan hikaye tek mod olmayacak. Yani sokak futbolunu sadece hikaye modu ile sınırlı kalacak bir oyun olarak düşünmeyin. Bunun yerine farklı oyun modlarının sunulması sağlanacak.

Sokak futbolunda oyuncuların tıpkı Ultimate Team bölümünde olduğu gibi lig bölümünü oynamalarına da izin verilecek. Lig bölümünde nasıl yeniliklerin olacağı konusunda çok fazla bilgi yok ancak lig bölümünün yine online yapısı öne çıkacak.

FIFA 20 Volta Modu

Oyuncular, diğer oyuncular tarafından sunulan karakterlerle maç yapabilecek. En iyi olmak için mücadele edilecek ve kullanıcıların rakiplerine karşı üstün gelmeleri için sıkı bir mücadele içerisine girdiğini görmek mümkün olacak.

Lig sisteminin nasıl işleyeceği konusunda detaylar demodan sonra açıklanacak. Demonun yayınlanmasının hemen sonrasında bu özellik için de bazı detaylara yer verilmesi bekleniyor.

Herkes Kendi Karakterini Düzenleyebilecek

FIFA 20 Volta Modu rehberi kısmında elde ettiğimiz başka bir detaydan söz edelim. Elde edilen bilgilere ve paylaşılan bilgilere göre oyunun bir de karakter düzenleme modu bulunacak. Hazır olan futbolcular bir yana, tüm özellikleriyle beraber kendi karakterlerinizi yaratabileceksiniz. Bunun için sadece karakter düzenleme moduna geçmeniz yeterli olacak.

Karakterden kastımız futbol yeteneğimiz değil. Burada karakter olarak değerlendireceğimiz kısım, futbolcuların fiziksel özellikleri olacak. Futbolcuların saç stillerini düzenleyebileceksiniz. Sadece saç stilleri değil, vücut tipleri, ayakkabıları, formaları gibi tüm detayları belirlemek mümkün olacak.

FIFA 20 Volta Modu

Haliyle çoklu oyuncu modunda kendi oluşturduğunuz karakterlerle mücadele ediyor olacaksınız. Burada önemli olan nokta, karakterlerin ne kadar dikkat çekici olacağı. Sadece görsel mi yoksa yetenek kısmında da mı düzenlemeler yapılabileceği konusunda bilgiler yok.

Bunlar için de bir süre daha beklemek lazım olacak. Kişiselleştirmenin sunduğu avantajları anlamaya gerek yok. Battle Royale oyunlarından bu yönün ne kadar önem verilen bir kısma geçtiğini biliyoruz.

Oyun Modları

Gelelim FIFA 20 Volta Modu içinde yer alacak oyun türlerine. Tahmin edebileceğiniz gibi, FIFA 20 Volta Modu çok detaylı bir mod olacak. Öyle yüzeysel olarak geçilmiş bir moddan söz etmiyoruz. Oldukça detaylı bir mod karşımızda olacak. Tek bir oyun türü değil, birden çok oyun türünü de burada göreceğiz.

Bu kısımda oyuncular kalecili ve kalecisiz olarak iki farklı tür seçebilecek. Kalecili oyun standart bir oyun modu, bunun dışında kalecisiz oyun modunda ise biraz daha farklı ve kişisel görüşe göre değişmekle beraber daha eğlenceli. Oyuncular 3’e 3, 4’e 4, 5’e 5 oyun türlerinden birini seçip mücadele edebilecek.

Tek kişilik oyun modunda karşımıza çıkabileceği gibi bu oyun türlerini çoklu oyuncu modunda da kullanabileceksiniz. Yani online oyunlar da çok daha eğlenceli bir hale gelmiş olacak. Sokak futbolunun ayrıcalıklarını görmüş olacağız.

Tüm bu ayrıcalıklarıyla beraber yeni oyun modunun çok konuşulacağı kesin. 27 Eylül sonrasında yapımın yayınlanmasıyla beraber, merak edilen daha fazla detayı açıklayacağız.

Öncelikle testlerin yapılmasını beklemek gerekiyor. Yayınlanan yeni videolar tüm detaylar için yeterli değil. Bu modla beraber daha fazla sürprizi görebiliriz. EA Games tüm kartlarını oynamamış olabilir.

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı