Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Haber » Fortnite 9.40 Güncellemesi ile Gelen Tüm Yenilikler

Fortnite 9.40 Güncellemesi ile Gelen Tüm Yenilikler

Hayatta kalma odaklı oyunlara sürekli yenileri eklenmeye başladı. Bu alanda en iddialı yapımların başsında ise PUBG ile Fortnite oyunları geliyor. Hayatta kalan son kişi olmak adına rakiplerinizle mücadele ettiğiniz Fortnite, rakiplerini geride bırakmak konusunda kararlı. Bu kez dev yapımın Fortnite 9.40 Güncellemesi yayınlandı.

Fortnite 9.40 Güncellemesi Neler Sunuyor?

Yeni güncellemenin önemi büyük. Öyle ki bu güncelleme PUBG güncellemesinin hemen sonrasında geldi. Yani rekabeti arttıracak, yeni bir çekişme sunacak güncelleme söz konusu.

Hemen Fortnite 9.40 Güncellemesi ile gelen yeniliklerden ve bu yenilikler için neler sunulacağından söz edelim.

Yeni Pompalı Tüfek Versiyonları

Fortnite 9.40 Güncellemesi sonrasında gelen ilk yenilik pompalı tüfekler kısmında karşımıza çıkıyor. Oyunda yer alan taktiksel pompalı tüfek iki farklı versiyonu kullanıma sunuldu.

İlk versiyondan hariç olarak bir de destansı ve efsanevi versiyonlarının sunulduğunu görmek gerekiyor. Yakın menzilli silahlar arasında yer alan silahın 8 mermi kapasitesinde ise bir değişiklik söz konusu değil.

Fortnite 9.40 Güncellemesi

Tek Kullanımlık Malzemeler için Yeni Dönem

Gelen bir diğer değişiklik ise tek kullanımlık malzemeleri içeriyor. Artık oyunda tek kullanımlık malzemeleri düşürme gibi bir sorunla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Hatta artık tek kullanımlık malzemeler için otomatik olarak alma sistemi gelecek. Eğer oyuncuda tek kullanımlık malzemeler yoksa ve oyuncu bu malzemenin bulunduğu alandan geçerse, bu durumda otomatik olarak malzemenin alınması sağlanacak.

Genel Sistem İyileştirmeleri

Bu yeniliklerin dışında oyunda yaşanan sorunların da önüne geçildiğini söylemek gerekiyor. Sis bombası atıldığında yaşanan sorunlar, oyunun çökmesi sorunları, oyuna giriş ekranında yaşanan sorunlar ve benzeri sorunların önüne geçildiğini belirtelim.

Bunun dışında genel performansı arttırmak adına, oyuncuların giriş ekranında düşerken karşılaştıkları dinamiklerde de bazı değişiklikler yapılmış durumda. Haritaya düşerken karşılaşılan animasyonlarda yapılan değişiklikler sonrasında performans artışı sağlandığını da ekleyelim. Performans artışının ne boyutta olduğunu görmek için oyunu test etmek gerekiyor.

Fortnite 9.40 Güncellemesi sonrasında ortaya çıkan değişikliler bu şekilde. Yeni bir değişiklik gelecek olursa, sitemizde bilgi paylaşımı yapacağız.

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı