Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Haber » Fortnite V10 Yayınlandı – Tüm Yenilikler

Fortnite V10 Yayınlandı – Tüm Yenilikler

Battle Royale oyunları için güncellemeler devam ediyor. Bu alanda yeni yapımlar sunulması bir yana, efsane haline gelen oyunlar için de yeni sezonlar sunuluyor. Son olarak Fornite oyunu için yeni sezonun yayınlandığı açıklandı. 9.sezonu geride bırakan oyunun, şu sıralar 10.sezonu karşımıza çıkıyor. Bu sezona özel olarak FortniteV10 sürümünün yayınlandığını da belirtelim.

Fortnite V10 sürümünün yayınlanmasıyla beraber birçok yenilik ortaya çıkmış oldu. Sözü daha fazla uzatmayalım ve yeni oyun sezonuyla beraber gelen güncellemenin detaylarından söz edelim. Güncellemenin neler sunduğuna geçiyoruz.

Fortnite V10 Güncellemesi

Yeni sezonla beraber gelen yeni sürüm, önemli sayılacak değişiklikleri beraberinde sunan bir sürüm olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikle şunu belirtelim ki güncelleme belli başlı performans sorunlarını çözüyor. Bunun yanında sistemlerde yer alan hataların da giderildiği konusunda bilgiler var.

Yani yeni sezonla beraber hatasız bir sürüm sunulmuş oldu. Biraz daha iyi bir performans sunan bir sürümle karşı karşıyayız. Yeni sezonun daha fazla ilgi çekmesi açısından bu önemli bir detay.

Fornite V10

Güncellemenin detaylarına geçmeden önce bu konuda detayları aktarmış olalım. Dilerseniz yavaş yavaş yeniliklere geçelim Yenilikleri ele alırken, madde madde ilerleme yapacağımızı da belirtelim.

 • İlk değişikliğimiz oyuna eklenen yeni zırh oldu. Oyunda yer alan karakterler için yepyeni bir özellik sunuluyor. Tam olarak karakterlerin üzerine eklenen bir zırh sisteminden söz etmiyoruz. Bunun yerine bir robot karşımıza çıkıyor.

M.E.K.A olarak adlandırılan robotun içerisine girerek dev bir robot kontrol etmiş olacaksınız. Bunun için bir takım arkadaşınıza ihtiyacınız olacak.

Robotun içerisine girmeniz ve robotu kullanmanız için takım arkadaşınıza ihtiyacınız olacak. İki kişinin robotun içerisine girmesiyle beraber hem zır hem de silahlarla yepyeni bir deneyim elde edilmiş olunacak.

Fornite V10
 • Diğer bir değişikliğimiz ise ses kısmında karşımıza çıkacak. Artık oyunda vuruş sesleri yenilendi. Kullanıcıların vuruş sesleri için yepyeni efektlerle karşı karşıya kalacaklarını ve çok daha eğlenceli seslerin eklendiğini de belirtelim. Bu konuda atmosferi değiştirecek bir yapı söz konusu olacak.
 • Fortnite V10 güncellemesi sonrasında gelen bir başka özellik ise sezon bileti hediye etmek olacak. Artık oyuncular arkadaşlarına 10.sezon için bilet hediye edebilecekler. Bu şekilde bilet davetiyesi alan kullanıcılarla beraber yeni sezonun tüm avantajlarını elde etmek mümkün olacak.
 • Bilet hediye eden kullanıcılar için de sürpriz bir ödül söz konusu olacak. Arkadaşlarınıza sezon için bilet hediyesi gönderdiğiniz zaman, hediye bir kasa alacaksınız. Hediye kasaların içerisinde yer alacak olan nesnelerin neler olduğu konusunda ise bir bilgi verilmedi.
Fornite V10

Burada bir de kötü haber verelim. Bilet hediye edilmesi sistemi, süre sınırlı olarak karşımıza çıkacak. 15 Ağustos tarihine kadar bilet hediyesi devam edecek. Bu tarihten sonra bilet hediyesi sistemi devam etmeyecek.

 • Arena sisteminin de değişikliği gelecek. Yeni sezonla beraber kullanıcıların arena puanlarında sıfırlama yapılacak. Sadece arena puanlarının sıfırlanması değil, bunun yanında arena kısmında yeni liglerin kullanımı da başlayacak. Yeni ligler için 3 farklı lig seçeneğinin geleceği ortaya çıkmış durumda.

Fortnite V10 sürümüyle beraber gelen yenilikler bu şekilde. Bunun dışında bazı düzenlemeler yapıldığı konusunda da bilgiler paylaşıldı. Yapılan düzenlemelerde de nasıl yeniliklere yer verildiğini ekleyelim.

 • El bombaları kısmında yaşanan hata giderildi. Artık el bombaları araçların içerisinden geçmeyecek.
 • Çevre sesleri için düzenlemeler yapıldı ve çevre seslerinin doğrudan kesilmesi gibi bir durum yaşanmayacak.
 • Lobi kamerası kısmında yaşanan sorunların giderildiği ve kamera konumunda yaşanan yavaşlamanın giderildiği açıklandı.
 • Bir diğer düzenleme ise oyun içerisinde yaşanan sıkışmalar üzerine yapıldı. Yeni düzenleme sonrasında karakterlerin merdivenlere sıkışması gibi bir durum ortadan kalkacak. Ayrıca araç kenarlarına sıkışılması gibi bir sorun da olmayacak. Tüm bunların önüne geçilecek bir düzenleme yapıldı.
 • Ön yükleme konusunda performans iyileştirmesi yapıldı. Ön yükleme kısmında her platform için ayrı ayrı düzenleme yapıldığı konusunda paylaşımlar yapıldı. Fortnite V10 sürümünde yapılan bu düzenleme, oyunların çok daha erken yüklenmesini sağlayacak olan bir düzenleme.
 • Oyunda yaşanan hız sorunlarının önüne geçildi ve oyun içi görüntülerde dalgalanmalara neden olan hatalar tamamen giderildi.
Fornite V10

Tüm bu yönleriyle beraber Fortnite V10 sezonunun çok daha eğlenceli olacağını görüyoruz. Yeniliklerden ve düzenlemelerden söz ettik. Hataları giderilen ve çok daha kararlı hale getirilen yeni sezonun bir de kötü haberle beraber geldiğini belirtelim. Aslında kötü haber mi iyi haber mi tartışılır.

Fortnite V10 sürümü sonrasında oyunun DirectX 11 sürümüyle düzenlendiğini ekleyelim. Bu sürümden sonra DirectX 9 ve DirectX 10 desteği verilmeyecek.

Eğer ekran kartınız DirectX 11 sürümünü desteklemeyen bir sürüm ise bu durumda oyunu oynamanız mümkün olmayacak. Ekran kartı kısmında yapılan güncelleme, oyunun yeni nesle geçiş yaptığını gösteriyor.

Artık grafikler çok daha başarılı ve çok daha canlı bir şekilde sunulacak ancak ekran kartı konusunda desteği önemsemek gerekiyor.

Daha yüksek performans alınması konusunda önemli bir adım olarak gösterilecek olan DirectX güncellemesinin, kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı ise merak konusu. Oyuncu sayısında çok bir değişiklik yapılması beklenmiyor. En azından yeni nesle geçiş yapılmış oldu.

Fortnite V10 sürümünün tüm bu yeniliklerle beraber kullanıma sunulduğunu ekleyelim. Oyunun yenilikleri bir yana, yeni sezonun beraberinde birçok avantajla beraber geldiğini de söylemek gerekiyor.

Oldukça eğlenceli bir sezon sunulduğu gerçek. Burada dikkat edilmesi gereken tek bir nokta var. Oyunun ücretsiz olarak oynanma düzeni devam ediyor ancak yeni sezonun yeni içeriklerine erişmek için sezon bileti almak gerekiyor.

İki farklı sezon bileti alabiliyorsunuz. Savaş bileti olarak alabileceğiniz bir sezon biletinizin dışında bir de savaş paketi alabilirsiniz. Eğer doğrudan savaş paketi alacak olursanız, bu durumda da oyunda ilk 25 seviyeyi otomatik olarak açmış oluyorsunuz.

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı