Gamemast
LawBreakers İnceleme
Ana sayfa » İçerikler » İnceleme » LawBreakers (Gravity Defying Combat) İnceleme

LawBreakers (Gravity Defying Combat) İnceleme

LawBreakers İnceleme ve Detaylı Puanlama


FPS oyun dünyasında bildiğiniz üzere genelde yenisi olsun eskisi olsun oyunlar birbirine oldukça yakın tarzlarda. İki takım ile, ölüm maçı veya bayrak kapma gibi klasikleşmiş şeylerin üzerinde dönerek birbirlerinden çok ufak yenilikler ile sıyrılıyorlar. Fakat LawBreakers ekibi bu oyunu yapmadan önce sanıyoruz ki FPS’lerin bu genel problemini farketmişler ve ortaya diğer oyunlardan farklı bir oyun koymak için oldukça çaba göstermişler.

LawBreakers oyununda üs bölgelerinde normal şekilde gezebiliyorsunuz fakat karşı takım ile karşılaşacağınız savaş bölgesine çıktığınız anda kendinizi yer çekimsiz bir ortamda buluyorsunuz. Nişan almalardan yapacağınız hareketlere kadar herşeyi değiştiren bu olay oldukça ilgi çekici bir konsept. Yer çekimsiz ortama alışana kadar zaten oyunu fazlaca oynamış ve bağlanmış oluyorsunuz.

Law Breakers

Fakat oyun sadece bundan ibaret değil, oldukça fazla aksiyon barındıran LawBreakers bunun yanında bir FPS oyunundan beklenebilecek herşeyi siz oyunculara sunuyor ve tüm sistemlerde oldukça iç açıcı şekilde işlenmiş bulunuyor. Hadi şimdi oyunumuzun genel özelliklerini sizlere tanıtalım.

LawBreakers Genel Özellikler


Law Breakers Sınıflar

1. Sınıf Sistemi

Oyunda 9 adet sınıf bulunuyor, bu sınıflar Wraith, BattleMedic, Enforcer, Gunslinger, Vanguard, Harrier, Juggernaut, Titan ve Assassin. Bu sınıflar genel olarak birbirlerinden farklı görevleri üstleniyorlar, fakat oyunda ki sınıf dengesinin oldukça kötü olduğunu söyleyebiliriz. Sizin en zor sınıflar ile yaptığınız şeyleri bir başkası güçlü olan sınıf ile rahatlıkla yapabilir, bu da oyun zevkinizi biraz olsun kaçırabiliyor.

Law Breakers İlk Bakış

2. Haritalar ve Atmosfer

Oyun atmosfer olarak oldukça başarılı ve size son derece heyecan veriyor fakat harita tasarımları konusunda oldukça eksiği var diyebiliriz. Böyle bir oyuna göre haritalar basit tasarlanmış ve bazı saçma kısımları oldukça fazla. Yer çekiminin olmadığı bir oyunda harita diğer oyunlara nazaran çok daha önemlidir ve oyunun bu konuya çok fazla önem vermesi gerekirdi. Çok kötü diyemesek de yetersiz olmuş diyebiliriz sanırım.

Law Breakers Oynanış

3. Oynanış ve Mekanikler

Lawbreakers oldukça hızlı bir oynanışa sahip fakat bu oyunu maksimum düzeyde zorlaştırmak yerine eğlenceli kılmış. Normalde hızlı oyunları fazla sevmem fakat ben bile oynarken son derece eğlendim. Bu oynanış tarzı oyuna boş beleş zorluk yerine, bol aksiyon ve eğlence getirmiş. Buda demek oluyor ki mekanikler güzel işlenmiş.

Oynanış olarak yer çekimi detayı oyunu oldukça zenginleştirmiş ve sizleri oyuna bağlayıcı kılmış. Alışana kadar geçen zamanı anlayamayacaksınız bile. Yani genel olarak oynanış ve mekanikleri oldukça kaliteli bir oyun olmuş.

Law Breakers Modlar

4. Oyun Modları

Oyunda 4 adet oyun modu bulunmakta. Bunlar Blitz Ball, Turf War, Uplink ve Overcharge. LawBreakers ne yazık ki oyunculara mod bakımından bir yenilik sunamamış. Bu modlarda Blitz Ball modu, oyunda bulunan topu karşı takımın kalesine sokmaya odaklı, Uplink ve Overcharge ise bayrak kapma mekaniğine sahip. Turf War ise standar bölge savunma ve ele geçirme olarak karşımıza çıkmış. Bu klişe modlarda oyunun puanına bir eksi yönünde.

Law Breakers Türkçe

5. Grafikler, Çizimler, Sesler ve Optimizasyon

Oyun bu konularda oldukça başarılı, Lawbreakers inceleme esnasında optimizasyonun oldukça iyi olduğunu birden fazla bilgisayar kullanarak denemiş olduk ve gayet başarılı. Çizimler ve grafiklerde ise sonuç fazlası ile iyi, gerek silah gerekse karakter çizimleri olsun oldukça kaliteli. Seslerden bahsetmek gerekirse aşırı şekilde mükemmel olduğunu söyleyemesekte oyun için fazlası ile yeterli seviyede ve iyi durumda.


Evet LawBreakers inceleme yazımızı bitirmiş bulunmaktasınız, oyunun özelliklerinden genel olarak bahsettik ve yorumumuzu ortaya koyduk, katıldğınız veya katılmadığınız noktalar elbette ki olacaktır. Bunları bizimle yorum bölümünde paylaşmanız oldukça hoşumuza gidecektir, eleştirilere açığız sayın okurlar. Gelecek incelemelerde hangi oyunu incelememizi istediğinizi de aynı şekilde yorumlarda belirtebilirsiniz. Sonraki inceleme yazılarında görüşmek üzere sayın okurlar, hepinize iyi oyunlar.

Law Breakers Sınıflar
Law Breakers
Oynanış9.4
Grafikler ve Çizimler9.7
Mekanikler ve Oyun Yapısı9.3
Fiyatlandırma Sistemi7.5
Sınıf Sistemi8.1
Artılar
Başarılı atmosfer
Mükemmel grafikler
Farklı konsept
İyi işlenmiş mekanikler
Eksiler
Kötü harita tasarımları
Dengesiz sınıf sistemi
Pahalı oyun fiyatı
Türkçe dil desteği yok
8.9

Ahmet Şenyiğit

Birbirinden farklı bir çok çeşit oyun oynayarak büyüdüm. RPG ve CCG oyunları oynamak en büyük zevklerimden biridir ayrıca büyük Tolkien ve World of Warcraft hayranıyım. Kendi sitem olan Gamemast.com adresinde sizler için en kaliteli içeriği sunmak amacı ile buralardayım.

Gamemast Reklam Alanı

Ahmet Şenyiğit

Birbirinden farklı bir çok çeşit oyun oynayarak büyüdüm. RPG ve CCG oyunları oynamak en büyük zevklerimden biridir ayrıca büyük Tolkien ve World of Warcraft hayranıyım. Kendi sitem olan Gamemast.com adresinde sizler için en kaliteli içeriği sunmak amacı ile buralardayım.

Sosyal Medya Hesapları