Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » League Of Legends » League of Legends 7.15 Yaması Neler Getiriyor?

League of Legends 7.15 Yaması Neler Getiriyor?

League of Legends’ın yeni yaması birçok güçlendirme ve dengeleme ile birlikte geldi. Yeni gelen güncelleme içinde birçok yeniliği barındırıyor. Özellikle uzun zamandır yenilenmeyi bekleyen Urgot, 7.15 yamasında oldukça güçlü ve yenilenmiş bir şekilde vadiye dönecek.

Uzun süredir metanın dışında kalan şampiyonların bu yamayla birlikte güçlendiğini görebiliriz. Özellikle Azir, Lissandra, Nautilus, Ezreal ve Sivir gibi profesyonel arenada sıkça gördüğümüz şampiyonların aldığı güçlendirmeler, profesyonel arena seçimlerini de değiştirecektir. Worlds 2017 elemelerinin 7.15 yamasında oynanacağını da hesaba katarsak bu yama, profesyonel oyuncular için oldukça önemli konumda.

Lol Yama Notları

7.15 yamasıyla birlikte Azir’in geç oyundaki askerlerinin hasarı arttırıldı. Uzun süredir meta dışında kalan bir diğer şampiyon olan Ekko’nun Zaman Sıçraması (E) yeteneğinin erken oyun bekleme süresi azaltıldı. Bu güçlendirme Ekko’nun koridor aşamasındaki baskısını arttırabilir.

7.14 yamasında bir hayli güçlü olan Cho’Gath, bu yamada dengelenerek gücünü biraz kaybetti. Bunun yanında birkaç yamadır en güçlü seçim olan Zac’de büyük bir dengeleme aldı. Muhtemelen bu dengeleme Zac oyuncularını bir hayli üzecek. 7.15 yamasında diğer dengelemeler, uzun zamandır orman metasında yer alan Gragas ve Elise için geldi. Elise’in taban saldırı gücü düşürülürken Gragas’ın ultisinin bekleme süresi erken oyunda uzatıldı. Bu da erken oyunda atacağı baskınların seyrini bir hayli değiştirecektir.

Bir önceki yamada güçlendirilen Draktharr’ın Gece Kılıcı, oyunun geç aşamalarında rakibini gerçek anlamda deşiyordu. Gelen dengeleme ile birlikte erken oyun hasarı arttırılırken geç oyundaki hasarı bir hayli düşürüldü. Eşya dengelemesinden nasibini alan diğer eşya ise Şövalyenin Adağı oldu. Can değeri 400’den 300’e düşürülen eşyanın oldukça etkisiz bir hale geldiğini söyleyebiliriz.

Urgot Rework

Bu yamanın en can alıcı noktası ise unutulmaya yüz tutan Urgot, bu yama ile birlikte bambaşka bir kimliğe bürünüyor. Şampiyonun yeni mekanikleri hem çok eğlenceli hemde çok güçlü. Urgot‘un 7.15 yamasına damga vurması bekleniyor. Urgot Rework ile ilgili aşağıda ki videoyu izleyip detayları öğrenebilirsiniz.

Oğuzhan Dağ

Online arena oyunlarında başarılı olma konusunda sıkıntılar yaşasa da vazgeçmeyen bir e-Spor hayranı

Gamemast Reklam Alanı