Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Haber » Minecraft The Super Duper Graphics Pack Gelmeyecek

Minecraft The Super Duper Graphics Pack Gelmeyecek

En farklı oyunlardan biri olarak karşımıza çıkan Minecraft, mini yapısı ve basit grafiklerine karşın dünyanın en çok oynanan oyunları arasında yer alıyor. Yapımın en iddialı oyunlardan biri olmasını sağlayan açık dünya sisteminde sunduğu yenilikler. Şu sıralar yapımın yeniden gündeme gelmesinin nedeni ise Minecraft The Super Duper Graphics Pack.

Oyunda grafik yapısı pek önemsenmiyor olsa da Minecraft The Super Duper Graphics Pack sonrasında grafik konusu da tekrar gündeme gelmişti. Öyle ki bu paketle beraber oyuna 4K grafik modu ekleneceği açıklandı. 2017 yılından bu yana geliştirildiği ve yayınlanması beklenen yeni mod için kötü haber ise bugün geldi.

Minecraft The Super Duper Graphics Pack İptal Oldu

İlk olarak 2017 yılında duyurulan ve duyurulduğu ancak bu yana merakla beklenen yeni modun, resmi bir mod olarak yayınlandığını görmek mümkün olacaktır. Olacaktı diyoruz çünkü yeni modun kesin olarak iptal edildiği açıklanmış oldu.

Modun neden iptal edildiği konusunda ise yüzelsel açıklamalar geldi. Güncellemenin iptal edilmesinin nedeni olarak platform desteği gösterildi. Oyunun hemen her platformda aynı perfomansı göstermesi konusunda sıkıntılar olduğunu belirten firma, bu nedenle yeni modu yayınlamayacaklarını açıkladı.

Minecraft The Super Duper

Yeni modun diğer platformlarda performans sorunlarına neden olduğu ortaya çıktı. Bazı performans sorunlarına neden oluyor olması, bunun dışında diğer platformlar için yeteri kadar performans elde edilememesiyle beraber iptal edilen mod, tamamen iptal edilecek.

Yeni modun iptal edilmesiyle beraber Minecraft The Super Duper Graphics Pack yerini alacak olan özel bir güncelleme ortaya çıktı. Minecraft The Super Duper Graphics Pack modunun yerine yeni bir 4K grafik güncellemesi sunulacak.

Yeni grafik güncellemesiyle beraber oyun çok daha güzel gözükecek. En azından genel görüntü kalitesi kısmında bir iyileştirme söz konusu olacak. Fakat grafik modu kısmında yapılacak olan bu iyileştirmenin ne düzeyde olacağını da bilemiyoruz.

Bunun için firmanın açıklamalarını beklemek gerekiyor. En azından grafik güncellemesi için bir ön hazırlık yapıldığı kesin. Mevcut mod için bu yönde çalışma zaten yapılmıştı.

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı