Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Haber » Need for Speed Heat Tanıtıma Çıktı

Need for Speed Heat Tanıtıma Çıktı

Klasikler arasında yer alan oyunlardan biri olan Need for Speed, her sene olmasa da belli aralıklarla yeni oyunlar için güncelleme alıyor. EA Games efsaneleri arasında yer alan yapım, son olarak Rivals ile karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise serinin Need for Speed Heat oyunu ile devam etmesi bekleniyordu. Fakat Need for Speed Heat oyunu için detaylar ortaya çıkmamıştı.

Oyunun resmi olarak ne zaman geleceği konusunda detaylı açıklamalar yapılmamıştı. Detaylı açıklamalar yapılmadığı gibi henüz tanıtımı da görmemiştik. Şimdi ise merakla beklenen Need for Speed Heat için tanıtım yapıldı.

Need for Speed Heat Nasıl Bir Oyun Olacak?

Şimdiye kadar tanıtılan Need for Speed oyunlarında sahip olan havayı sunacak olan yapım, çok dikkat çekici artılarla beraber gelecek gibi gözüküyor. İlk olarak hava durumlarının fark yaratacağını söyleyebiliriz.

Yağmur etkisinin çok daha iyi bir şekilde verildiğini göreceğimiz oyunda, gün dönümü olayı da neredeyse son buluyor. Diğer oyunlarda olduğu gibi sabah akşam olayı yerine, genelde gece sürüşünün sunulduğunu görmek mümkün olacak.

Aslında bu yapının daha önce de öne çıktığını görmüştük. Bunun dışında yine hikaye modunun sunulacağı da açıklandı. Sadece çevrimiçi modların bulunmayacağı oyunda, açık dünya teması üzerinden işleyen bir hikaye modunun sunulduğunu da görmek mümkün olacak.

Hikaye modunda ise bir kadın karakterin yer aldığını göreceğiz. Oyunda yer alacak olan kadın karakter, oyun boyunca gündemde olacak.

Araç hasar sisteminin yeniden düzenlendiğini ve grafiklerinin çok daha iyi bir noktaya getirildiğini göreceğimiz oyunda, öne çıkan dinamik bir yapının olduğunu görmek mümkün olacak. Çok daha iddialı bir oyun olarak karşımıza çıkmasını beklediğimiz Heat için ön siparişlerin açıldığını da ekleyelim.

Tüm yenilenmiş olan özellikleriyle beraber oyunun çıkış tarihi ise 8 Kasım olarak açıklandı. 8 Kasım sonrasında serinin tüm yapısı da ortaya çıkmış olacak. Özellikle araç dinamikleri bir hayli merak ediliyor. Bu noktada Need for Speed Heat, yılın en çok beklenen oyunları arasında yer alıyor.  

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı