Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Haber » Nintendo Switch Game Trials Dönemi Başladı

Nintendo Switch Game Trials Dönemi Başladı

Oyun konsollarının en büyük sorunlarından bir tanesi, oyun fiyatlarının yüksek olması. Bir yandan PS4 oyunları için fiyatlara bir yandan da Xbox One oyunları için fiyatlara bakacak olursak, söylediğimizi daha iyi anlamak mümkün. Bu durumun farkında olan firmaların ise oyun servislerini sunmaya başladığını gördük. Son olarak Nintendo Switch Game Trials servisi ortaya çıktı.

Nintendo Switch Game Trials detaylarını söz etmeden önce oyun servislerinden söz edelim. Oyun servisleri, belli bir ücret karşılığı kullanıcılara sunulan abonelik sistemi. Bu sistemde kullanıcıların belli bir ücret ödediğini ve ödediği ücretler karşılığında da her ay ücretsiz oyunlar aldığını görüyoruz.

Nintendo Switch Game Trials Ne Zaman Başlıyor?

İşte bu servislerden birisi de Nintendo Switch Game Trials servisi olarak karşımıza çıkıyor. 7 Ağustos tarihinde kullanımı başlayacak olan servis, ilk olarak 7 Ağustos ile 13 Ağustos arasında bir dönemde kullanıma sunulacak.

Bu dönemde oyunculara Mario Tennis Aces oyunu sunulacak. Ücretsiz olarak sunulacak olan bu oyun, servisin ilk oyunu olarak karşımıza çıkacak. Servisin ilk oyunu olarak gelecek olan oyunun Super Mario oyunlarından biri olması da beklenen durumlardan biri.

Şu an için servisin ilk oyununun ana yapımlardan biri olduğu görülüyor. Avrupa’da düzenlenecek olan etkinlikle beraber duyurulan yeni servisin, ilk hafta sonrasında devam edeceği belirtildi.

Nintendo Switch Game Trials

İlk olarak Avrupa genelinde kullanıma sunulacak olan servisin, daha sonra tüm bölgeler için kullanıma sunulduğunu görmek mümkün olacak.

Şimdilik denemelerin nasıl sonuçlanacağını takip etmek gerekiyor. Sony ve Microsoft’un oyun servislerine cevap olarak duyurulan servisin, detaylarını da bilemiyoruz.

Nintendo Switch Game Trials için fiyat bilgileri ve paket seçeneklerinin de önümüzdeki hafta yapılacak olan etkinlik sonrasında belli olacak. Şu an için fiyat konusunda tahminler bile ortaya çıkmış değil.

En azından fiyat kısmında Sony ve Microsoft oyun servisleriyle mücadele edilmesi beklentisi var. Öyle ki konsollarda oyun fiyatları çok yüksek.

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı