Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Playerunkown Battleground's » PUBG 4.sezon Tarihi Resmiyet Kazandı

PUBG 4.sezon Tarihi Resmiyet Kazandı

Battle Royale oyunlarının kilit taşlarından biri olan PUBG, önemli güncellemelerle kendisini kanıtlamaya devam ediyor. Sadece ana oyun değil bunun yanında mobil sürümün de bir hayli öne çıkmaya başladığını görüyoruz. Haliyle PUBG için ortaya çıkan yeni bir haber hemen gündem olmayı başarıyor. Şu sıralar gündemde olan ise PUBG 4.sezon.

Oyunun yeni sezonu olarak gösterilen ve merakla beklenen PUBG 4.sezon, birçok sürprizle beraber gelecek. Hem PC sürümünde hem de konsol sürümünde yeni sezonun kullanıcılarla buluştuğunu görmek mümkün olacak. Mobil sürüm için aynı durumun geçerli olmayacağını da belirtelim.

Merakla beklenen ve yeniliklerinin neler olacağı konuşulan PUBG 4.sezon için haberlerde gelmeye devam ediyor. Son olarak oyunun yeni sezonu için bir fragman yayınlandı.

PUBG 4.sezon İddialı Geliyor

Fragman oldukça önemli çünkü fragman içerisinde bazı ipuçları bulunuyor. Yeni sezon için yayınlanan etkileyici fragman içerisinde savaş ortasında kalan bir çocuğun konu edindiğini görmek mümkün oldu.

Oyunun resmi haritalarından biri olan Erangel haritasında başlayan hikaye, savaşın içerisinde kalmış küçük bir çocuğu konu ediniyor. Küçük çocuğun savaşa dahil olacağı dönemi ele alan ve çocuğun ağzından anlatılan hikayenin konun edindiği fragmanda tam olarak nasıl yeniliklerin sunulacağı konusunda bilgiler paylaşılmış değil.

Aslında bu konuda bazı ipuçları paylaşılmış durumda ancak net olarak yeniliklerden söz edilmemiş. Buna karşın yeni sezonun ne zaman başlayacağı konusunda da bilgiler paylaşıldı. Videoda yer alan resmi bilgilere göre PUBG 4.sezon, 24 Temmuz tarihinde başlayacak.

24 Temmuz itibariyle PC oyuncularının oyunun yeni sezonuna giriş yaptığını göreceğiz. Mobil kullanıcılar için yeni sezonun yayınlanmasının söz konusu olmadığını, bunun yanında konsol kullanıcıları için de birkaç haftalık bir gecikmenin söz konusu olacağını ekleyelim.

Beklenti konsollar için 1 hafta gibi bir gecikme olacağı yönünde. Fakat sürenin uzama ihtimali olduğunu da ekleyelim. Muhtemelen süre 2 haftaya kadar uzayabilir. Firma bu konuda resmi bir açıklama yapmadı. Zaten videoda da bu konuda bir detayı görmek mümkün olmadı.

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı