Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Playerunkown Battleground's » PUBG Mobile Lite Final Sürümü Yayınlandı

PUBG Mobile Lite Final Sürümü Yayınlandı

Battle Royale oyunları için alternatiflerin sayısı sürekli olarak artmaya devam ediyor. Bir yandan alternatiflerin sayısı artmaya devam ederken bir yandan ise mevcut oyunlarda yerlerini korumaya çalışıyor. Son olarak PUBG için yeni versiyonlar duyurulmuştu. Son olarak PUBG Mobile Lite versiyonu için güzel bir haber geldi.

Bir süredir beta sürecinde olan ve her bölge için yayınlanmayan PUBG Mobile Lite versiyonu için final sürümü de sonunda yayınlandı. İlk olarak Hindistan’da yayınlandığı açıklanan tam sürümle beraber merak edilen tüm detaylarda ortaya çıkmış oldu.

PUBG Mobile Lite ile Gelen Yenilikler  

Öncelikle PUBG Mobile Lite oyununun ne olduğunu hatırlayalım. Lite versiyon, hem bilgisayarlar hem de mobil cihazlar için geliştirilmiş olan hafifletilmiş versiyon.

Lite versiyon grafiklerde çok fazla düşürme yapmadan, oyunun istediği RAM miktarının ve boyutun biraz daha küçültüldüğü bir versiyon. Kısacası sistemi çok yüksek olmayan akıllı telefonlarda kullanılmak için sunulan bir versiyon olduğunu ekleyelim.

Burada bir örnek vererek durumu açıklayalım. Ana oyun için normal indirme boyutu 2 GB olarak açıklanmış durumda. 2 GB indirme boyutuna sahip olan oyunun dışında Lite versiyonunun ise sadece 500 MB olduğunu ekleyelim.

Değişiklik sadece boyut kısmında karşımıza çıkmıyor. Bunun dışında oyuncu sayısı kısmında da farklar söz konusu. Ana oyunda standart olarak 100 oyuncuya kadar destek veriliyor. Fakat Lite versiyonun da ise 60 oyuncuya kadar destek veriliyor.

PUBG Mobile Lite

Yine oyuncu sayısında da değişiklik yapılması, oyunu biraz daha rahatlatıyor. Tüm bu düzenlemelerle beraber oyunun istediği RAM miktarının düşürüldüğünü de ekleyelim.  

Bu sürümün istediği bellek miktarı sadece 2 GB olarak açıklanmış durumda. Tabii ki grafik birimi ve işlemci konusunda da daha düşük sistemler destekleniyor.

PUBG Mobile Lite versiyonunun tam hali şu an için sadece Hindistan genelinde yayınlanmış durumda. Diğer bölgeler için tam sürümün ne zaman yayınlanacağı konusunda ise kesin bilgiler bulunmuyor.

Bunlar için bir süre daha beklemek ve Hindistan sürümü üzerinde yapılacak olan değişiklikleri takip etmek gerekiyor.

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı