Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Playerunkown Battleground's » PUBG Mobile Lite Ülkemiz için Yayınlandı

PUBG Mobile Lite Ülkemiz için Yayınlandı

Battle Royale serisinin en iddialı yapımları arasında yer alan PUBG için beklenen haberler gelmeye devam ediyor. Oyunun konsol ve masaüstü sürümü bir yana, mobil sürümü için de ardı ardına haberler geliyor. Son olarak oyunun mobil sürümü için PUBG Mobile Lite duyurulmuştu.

Aslında bir süredir testleri devam eden PUBG Mobile Lite için Hindistan genelinde indirmenin başladığını açıklamıştık. Yapılan açıklama sonrasında, yayınladığımız haberimizde de olduğu gibi Hindistan üzerinden oyunu indirmek mümkün olmuştu.

Kısa bir süre önce yapılan bu açıklamanın hemen sonrasında ise bu kez testlerin tamamlandığı açıklandı. Açıklamanın hemen ardından PUBG Mobile Lite ülkemiz için de indirilebilir olarak yayınlandı.

PUBG Mobile Lite İndirilebilir Oldu

Aslında bu sürpriz bir gelişme değil. Fakat PUBG Mobile Lite sürümünün ülkemiz için beklenenden erken yayınlandığını söylemek yanlış olmaz. Bir süre daha testlerin devam etmesi ve Hindistan üzerinden yayının yapılması bekleniyordu. Bu yönüyle oyunun erken yayınlandığını söylemek gerekiyor.

Haberi verdikten sonra, hemen merak eden kullanıcılar için Lite versiyonun ne olduğundan da söz edelim. Adından da anlayacağınız gibi Lite versiyon, biraz daha düşük özelliklere sahip olan bir versiyon. Bu versiyonu kullanan cihazlar, düşük sistem özellikleri bulunan cihazlar.

PUBG Mobile Lite

Yani akıllı telefonunuzun sistemi yeteri kadar iyi değilse, hiç üzülmenize gerek yok. Öyle ki PUBG Mobile Lite versiyonu sayesinde, cihazınızın özellikleri düşük olsa da oyun içerisinden bazı nesnelerin özellikleri kısılarak, cihazınızın oyunu açması sağlanıyor.

Bu noktada söz konusu versiyonun istediği sistem özellikleri de belli. İşlemci konusunda çok bir bilgi yok ancak oyunun 2 GB ve altı RAM bellek kullanan akıllı telefonlar için uygun olduğunu ekleyelim. Burada indirilmesi gereken kurulum dosyasının boyutu ise 400 MB olarak açıklandı.

Şu an için oyunun Lite versiyonunun doğrudan Google Play uygulama mağazası üzerinden yayınlandığını da ekleyelim. Sadece hesabınız üzerinden oyunu indirip kurmanız yeterli olacaktır. Başka herhangi bir şeye ihtiyacınız yok. Dediğimiz gibi telefonunuzun çok iyi sistem özelliklerine sahip olmasına da gerek yok.    

Oyunun sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.   

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı