Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Haber » Steam Street Fighter V için Özür Diledi

Steam Street Fighter V için Özür Diledi

Dövüş oyunları denildiği zaman akla ilk gelen serilerden biri olan Street Fighter, şu sıralar yeni yapımıyla gündemde. Serinin son oyunu Street Fighter V için ilginin yeniden odaklanmasını sağlayan ise, oyuna eklenecek olan yeni karakterler oldu. Aslında oyuna eklenecek olan yeni karakterler çok önemsenmiyordu.

Fakat Steam tarafından yapılan bir hata, bir anda oyuncuların bu yöne ilgi göstermesini sağladı. Oyunun yeni karakterleri için yapılan hata sonrasında Street Fighter V için karakterlerin önceden ortaya çıktığını gördük. Yaşanan aksilik ise Steam üzerinde yapılan bir hata üzerinde ortaya çıkmıştı.

Street Fighter V için Açıklama

Doğrudan Steam hatası nedeniyle böyle bir durumun yaşanması üzerine Valve tarafından bir açıklama yayınlandı. Firma tarafından yapılan açıklama, oyunun karakterlerinin neden önceden yayınlandığını ortaya koymuş oldu. Sadece firma tarafından gelen açıklama değil, Street Fighter V yapımcısı tarafından yapılan açıklamada bir hayli dikkat çekti.

Yapılan açıklamaya göre Street Fighter V karakterlerinin yayınlanmasının ana nedeni, Valve zamanlamasında yapılan bir hata.

Aslında oyunun yeni karakterlerinin 2 ile 4 Ağustos 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan EVO 2019 etkinliğinde tanıtılması bekleniyordu. Bir yandan yeni karakterlerin tanıtılması beklenirken bir yandan ise oyunda mini değişiklikler yapılacağını düşünüyorduk.

İşte tam bu noktada hazırlanan tanıtım videosunun önceden yayınlandığı ortaya çıktı. Steam yanlışlıkla bu tanıtım videosunu önceden yayınladı. Tanıtım videosunun önceden yayınlanması, 3 yeni karakteri ortaya çıkardı.

Street Fighter V

Videoda yer alan karakterler bir nevi sürprizi bozmuş oldu. Yaşanan olaydan dolayı açıklama yapan Valve, bunun tam olarak bir hatadan kaynaklı olduğunu belirtti. Önceden yayınlanan videonun, belirlenen tarihin hemen öncesinde ortaya çıktığı, amacın bu olmadığı açıklaması yapıldı.

Sorunun yaşanmasından dolayı özür dileyen Valve, yapımda ve diğer yapımlarda aynı sorunların yaşanmaması adına gerekli önlemleri de aldığını açıkladı.

Tabii ki bu önlemlerin neler olduğunu bilmek zor. Daha önce de birkaç kez benzeri durumun yaşandığını görmüştük. Aynı durumun efsane oyun için de yaşanması can sıkıcı. Oyunun yapımcıları da bu durumdan memnun olmadıklarını dile getirdi.

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı