Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Haber » Steam Yeni Güncellemesiyle Yeni Özellik

Steam Yeni Güncellemesiyle Yeni Özellik

Oyun dünyasının en çok gündeme gelen servisleri arasında yer alan Steam, son yıllarda ciddi oranda yükseliş elde etti. Servisin bu denli yükselmesinde ki en büyük neden ise Epic Games ile girdiği yarış oldu.

Ortada bir yarış söz konusu olunca, her iki firmanın da biraz daha öne geçmek adına daha önemli sistemler sunmaya başladığını görüyoruz. Ücretsiz oyun kampanyaları, ardı ardına gelen güncellemeler derken son olarak ise Steam için yeni bir sistem duyuruldu. Doğrudan oyun önerilerini etkileyecek olan yeni sistem, Steam kurallarının biraz daha esnetilmesini sağlıyor.

Hemen yeni sistemden ve tam olarak neler sunduğundan söz edelim. Öyle ki güncellemenin devamının da gelmesi bekleniyor.

Steam Güncellemesi Neler Sunuyor?

Yeni güncelleme, oyunlar için öneri sistemini değiştiriyor. Tam anlamıyla sistem değişikliği söz konusu değil. Bunun yerine kuralların biraz daha değiştirildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Yeni sistemden söz etmeden önce, eski sistem hakkında bilgiler verelim.

Öncelikle bilmeniz gereken kısım oyun önerileri kısmı. Eski sistemde oynadığınız oyunlara göre öneriler sunuluyordu. Bu önerileri ve oyunlar için sunulan haberleri görmek istemiyorsanız ise oyunun sayfasına girmeniz gerekiyordu.

Oyunun sayfasına girdiğiniz zaman ise burada bir düzenleme yapıyordunuz. Oyunun haberlerini engellemek için “Bunu yok Say” seçeneğini seçmeniz gerekiyordu.

Steam

Eski sistem olarak bilinen bu sistem, tüm oyun haberlerinin engellenmesine neden oluyordu. Yani bu seçeneği seçtiğiniz oyunla ilgili olarak hiçbir haberi görmediğiniz gibi bu oyuna benzer olan oyunlar için de öneriler sunulmuyordu.

Tüm bunları değiştirecek olan güncelleme sonrasında yeni bir bölüm çıktı. Artık “Farklı bir platformda oynanmış” seçeneğini seçmek mümkün olacak. Bu seçeneği seçtiğiniz zaman ise sadece oyun mağazada gizlenmiş olacak. Benzer oyunlar için öneriler sunulmaya devam ediyor.

Aynı zaman da belli başlı haberlerin gösterimi de devam ediyor. Yeni güncellemenin kuralları biraz daha esnettiğini söylemek gerekiyor. Güncellemenin tüm kullanıcılar için yayınlandığını da ekleyelim. Steam için benzeri güncellemelerin hazırlandığını da ekleyelim.     

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı