Gamemast
The Elder Scrolls Legends
Ana sayfa » İçerikler » İnceleme » The Elder Scrolls: Legends (Skyrim Card Game) İnceleme

The Elder Scrolls: Legends (Skyrim Card Game) İnceleme

The Elder Scrolls: Legends İnceleme


Öncelikle bildiğiniz üzere TCG oyularında yani kart oyunlarında öncelerde rekabet nerdeyse sıfırdı diyebiliriz fakat bir yandan Bethesda, bir yandan CD Red Project, bu rekabeti oldukça arttıracak ve kral Hearthstone’un yerini sarsacak gibi duruyordu. Tabii beklenen oldu, Gwent çıktı ve çok konuşuldu, oyuncuların bir kısmı oraya geçti, çok daha iyi olduğu düşünüldü falan derken Bethesda’da boş durur mu, çıkardı Elder Scroll Legends’ı piyasayı darmadağın etti.

The Elder Scorlls Legends Rehber

Hearthstone harici yeni oyun arayışında olanlar ikiye ayrıldı. Hearthstone’dan artık bıkan ve tamamen farklı bir tarz kart oyunu arıyanlar, bunlar tabii ki farklı bir yapısı olduğu için Gwent’e geçiş yaptılar, bir diğer kitle ise Hearthstone mekaniklerini sevenler fakat Blizzard’ın saçma politikalarından bıkanlar, stabil oyun arayanlar ve biraz daha düzgün ve dengeli bir oyun yapısı arayanlar. Bunlar da tabii konumuz olan Bethesda’nın yeni kart oyunu The Elder Scrolls Legends’a geçiş yaptılar ve hala bu süreç devam ediyor. Peki neden geçiş yaptılar ?

Skyrim Kart Oyunu

İşte konumuz bu. Bethesda, Hearthstone’un mekaniklerini aldı ve dengeli bir oyun yapısı ile daha zevkli bir yapıyı birleştirerek oyunculara sundu. Daha ilgi çekici ödül sistemi ve stabil performansı ile cezbetti. Bizde sizlere bu konuda bunu anlatacağız. Hearthstone ile The Elder Scrolls Legends arasında ne gibi farklar var ve oyunu çekici kılan detaylar nelerdir gibi soruların cevabını bulabileceksiniz. İleri zamanlarda da bir rehber konusu olacak tabii ki.

 

The Elder Scrolls Legends Artıları


The Elder Scrolls Legends Laneler1. Lane Sistemi

Oyunumuzda iki adet lane yani bölge var. Hearthstone tahtasının ikiye bölünmüş hali diyebiliriz. Sol lane normal olarak kullanılan standart lane’imiz, Sağ lane ise koyduğunuz minyonun ilk turn görünmez olduğu bir lane. Bu sayede oyunda daha fazla detay oluyor ve şans faktörü yerine zeka veya strateji kullanımı az da olsa artıyor.

The Elder Scrolls Legends Arena

2. Daha Bonkör Ödül Sistemi

Oyun Hearthstone’a göre 1 tık daha bonkör diyebiliyoruz. Rare, Epic, Legendary çıkma oranları Hearthstone’a göre daha fazla. Ayrıca Arena bölümünden verilen ödüller de Hearthstone’a kıyasla oldukça fazla. Böyle olunca insanın hoşuna gidiyor tabii. 2 Win alsanız bile 2 banko kart 1 pack ve 25 gold verebiliyor.

The Elder Scrolls Legends Prophecy

3. Prophecy ve Rune Sistemi

Prophecy sistemi oyunu kaybediyorken son anda çevirebileceğiniz veya rakibinizin bunu yapabilme ihtimalinin oldukça fazla olmasını sağlayan bir sistem. Oyunda 5 adet rune bulunduruyorsunuz ve her 5 can kaybettiğinizde bunlardan biri kırılıyor ve 1 kart çekiyorsunuz. Evet sürekli 5 can kaybında 1 kart avantajı sağlıyorsunuz ama işin daha da güzel tarafı eğer çektiğiniz kart Prophecy özellikte ise direkt olarak oynayabiliyorsunuz. Direkt derken rakibin sırası da buna dahil. Eğer Taunt yani Guard bir Prophecy kart çekerseniz direkt size vuracak minyonun karşısına koyup belkide ölmenizi engelleyebilirsiniz. Bu sistemi oldukça zevkli ve oyun bağlayıcı buluyorum.

The Elder Scrolls Legends Hikaye Modu4. Solo Arena ve Story Modları

Oyunda zor botlarla Arena yapabiliyorsunuz ve çok sağlam ödüller elde edebiliyorsunuz, bu mod oldukça zevkli ve zaman sınırlaması olmadığı için oldukça rahat. Ayrıca Story modu da oldukça zevkli ve The Elder Scrolls hayranları için çekici.

The Elder Scrolls Legends Decks

5. Oldukça Dengeli Yapı

Oyun şimdilik oldukça dengeli, muhteşem bir düzende ve bunun böyle devam etmesi muhtemel, bu da Hearthstone’un sürekli değişkenlik gösteren yapısı ve bozulan dengelerden bıkanlar için oyuna geçiş yapmak için geçerli bir sebep.

The Elder Scrolls Sınıflar

6. Muhteşem Sınıf Sistemi

The Elder Scrolls Legends’da son derece güzel hazırlanmış mükemmel bir sınıf sistemi bulunuyor. Bu sistemde 5 adet nitelik var ve her bir nitelik için 2 sınıf mevcut. Böylelikle 10 adet sınıfımız var. Mesela size üç nitelik söyleyeyim ve oluşturulan sınıflar nelerdir bunları anlayın. Eğer destenizde Zeka ve Güç niteliğinde kartlar kullanırsanız Battlemage olmuş oluyorsunuz ama eğer Zeka ve Hız kullanırsanız Assasins olmuş olursunuz. Sınıflar ve yapıları hakkında detaylı bilgi rehber’de yer alacak.


Evet oyunumuzu olabilecek en kısa şekilde sizlere anlatmaya çalıştık, bence bu güzel oyuna bir şans vermeli ve fikrinizi ona göre belirlemelisiniz. İleride gelecek olan rehber içeriği için beklemede kalın sayın Gamemast okurları. Aşağıda ki bölümde oyunun tarafımızca yapılan puanlmasını inceleyebilirsiniz.

The Elder Scrolls Legends
The Elder Scrolls Legends
Oynanış8.2
Grafik ve Çizimler7.6
Mekanikler ve Oyun Yapısı8.8
Fiyatlandırma Sistemi8
Sınıf Sistemi9.2
Artılar
Oldukça dengeli oyun yapısı
Telefon ve tablet desteği
Skyrim teması
Muhteşem sınıf sistemi
Eksiler
Oyuncu kitlesi az
Türkçe dil desteği yok
Çizimler çok olmasada kötü
Rakiplerinden düşük grafiler
8.4

Ahmet Şenyiğit

Birbirinden farklı bir çok çeşit oyun oynayarak büyüdüm. RPG ve CCG oyunları oynamak en büyük zevklerimden biridir ayrıca büyük Tolkien ve World of Warcraft hayranıyım. Kendi sitem olan Gamemast.com adresinde sizler için en kaliteli içeriği sunmak amacı ile buralardayım.

Gamemast Reklam Alanı

Ahmet Şenyiğit

Birbirinden farklı bir çok çeşit oyun oynayarak büyüdüm. RPG ve CCG oyunları oynamak en büyük zevklerimden biridir ayrıca büyük Tolkien ve World of Warcraft hayranıyım. Kendi sitem olan Gamemast.com adresinde sizler için en kaliteli içeriği sunmak amacı ile buralardayım.

Sosyal Medya Hesapları