Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Haber » THQ NORDIC için Gamescom Oyunları Açıklandı

THQ NORDIC için Gamescom Oyunları Açıklandı

Gamescom etkinliği için geri sayım başladı. Her sene olduğu gibi bu sene de yaz sonuna efsane oyunların sunulmasını beklediğimiz etkinlik için yeni detaylar gelmeye başladı. Firmalar etkinlik sırasında tanıtacaklarını oyunları bir bir açıklamaya başladı. Son olarak THQ NORDIC tarafından oyunlar açıklandı.

Company of Heroes serisinin ve Darksiders serisinin yapımcısı olarak bildiğimiz THQ, bu alanda en iddialı firmalardan biriydi. Bilmeyenler için THQ NORDIC firmasından da söz edelim. Açıklanan oyunlara geçmeden önce THQ NORDIC firması hakkında gelişmeleri bilmeniz gerekiyor.

THQ çok büyük bir firmaydı ancak maddi kriz yüzünden bir süre çöküşü yaşadı. Ardından parçalara bölündü. THQ NORDIC bu parçalar içerisinde kurulmuş olan firmalardan bir tanesi.

İşin güzel tarafı, efsane olan oyunlar için devam kararı alındı. Yani yapımın en çok sevilen oyunlarına bundan sonraki aşamada Nordic imzasını atacak. Gamescom etkinliği için açıklanan oyunlarda bu noktada oldukça önemli olan oyunlar. Özellikle son birkaç aydır merakla beklenen oyunlara geçelim.

THQ NORDIC Gamescom Oyunları

20 ile 24 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlik kapsamında göreceğimiz 6 farklı yapım olacak. Firma 6 farklı yeni oyun sunacağını açıkladı ancak burada bir de soru işareti bıraktı. Öyle ki açıklanan listenin içerisinde adı açıklanmayan bir oyun bulunuyor.

Bu oyun sürpriz bir oyun olarak karşımıza çıkacak. Firma bu oyunu açıklarken Gamescom’da duyurulacak yeni bir yapım olarak açıklamada bulundu. Bunun dışında açıklanan oyunların ise şöyle olduğunu belirtelim;

  • Destroy All Humans
  • Darksiders Genesis
  • Biomutant
  • Desperados 3
  • SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated

Şimdilik tanıtımının yapılacağı açıklanan oyunlar bu şekilde. Dediğimiz gibi bu listeye ek olarak bir de sürpriz bir oyun tanıtılacak. Sürpriz yeni oyunun yapısının ne olacağı ve oyunda tam olarak neler sunulacağı konusunda en ufak bir ipucu verilmedi.

Bunun için firmanın etkinlik sırasında yapacağı açıklamaları takip etmek gerekecek. En azından açıklanan diğer oyunlar için beklentinin yüksek olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.  

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı