Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » İnceleme » We Happy Few İnceleme ve Oynanış (Videolu)

We Happy Few İnceleme ve Oynanış (Videolu)

We Happy Few İnceleme yazımızda oyun hakkında anlatılacak oldukça fazla detay var sayın okurlarımız. İlk olarak konusundan ve hikayesinden bahsederek başlayalım. Oyun 1960 yıllarının İngilteresinde geçmekte, fakat bizim dünyamızda değil. Tamamı ile farklı kurgulanmış bir distopik dünyada (Distopya: Ütopya’nın tersi, kötü hayal edilen, kurgulanmış, geçmiş veya gelecek.) ve bu dünyada insanlar uyuşturucu alarak geçmişteki yaşanılan kötü olayları unutuyor, böylelikle mutlu bir toplum oluşturuluyor. Bu Joy denilen mutluluk haplarını almayanlar ise Downer olarak kabul ediliyor ve hiçbir yerde istenmeyen insan modeli olarak görülüyorlar.

We Happy Few İlk Bakış

We Happy Few bizlere o kadar başarılı bir Retro – Fütüristik atmosfer sunmuş ki gerçekten kendinizi 1960’larda hissedebiliyorsunuz. Downer’ların bölgelerine gittiğinizde mutsuz ve karamsar, mutlu insanların bölgelerinde ise neşeli olabiliyorsunuz. Ayrıca birçok oyuncuya da Bioshock oyununu anımsatmakta.

Oynanış olarak oyun size tamamı ile bir açık dünya sunmasa da oldukça yeterli seviyede özgürsünüz. Craft sistemi oldukça başarılı olan oyunda birçok işinizi ve görevinizi craft sistemi sayesinde tamamlıyorsunuz. Başlarda oldukça basit ve standart gelse de böyle bir craft sistemi oyuna cuk oturmuş diyebiliriz. Harita üzerinde istediğiniz görevi tamamlayıp istediğinizi yapabiliyorsunuz. Yemek yiyor, dinleniyor, gazete okuyor veya zorunda kaldığınızda başkasının evinde bile uyuyabiliyorsunuz.

We Happy Few Gameplay

We Happy Few oynanış süresi olarak da oldukça geniş diyebiliriz. Görevler olsun, craftlama olsun, açlık ve susuzluk öğeleri olsun gayet oyalayıcı ve akıcı.

Genel grafik kalitesi ve çizimler açısından da oldukça başarılı ve kaliteli olan We Happy Few, oynanmayı gerçekten hak ediyor.

Mekanik yapısı olarak da oldukça akıcı olan oyunun tek eksik yanı elinizdeki sopa ile rakibinize vurmanızı gerektiren dövüş sistemi.

We Happy Few Türkçe

Oyunumuzu genel olarak inceledik ve eleştrilerimizi yaptık. Yukarıdaki videodan Gamemast YouTube kanalımızın We Happy Few İlk Bakış videosunu inceleyebilir, dilerseniz çekilen video serisine devam edip oyun hakkındaki genel fikirlerinizi oluşturabilirsiniz.

We Happy Few
Grafik8.8
Oynanış8.4
Fiyat/Performans7.8
Oynanış Süresi8.2
Atmosfer9
Hikaye9.3
Artılar
Muhteşem Hikaye
Harika Atmosfer
Crafting Sistemi
Kaliteli Grafikler
Eksiler
Yetersiz Dövüş Mekaniği
Pahalı Oyun Fiyatı
Uzun Erken Erişim Süreci
Türkçe Dil Desteği Yok
8.5

Ahmet Şenyiğit

Birbirinden farklı bir çok çeşit oyun oynayarak büyüdüm. RPG ve CCG oyunları oynamak en büyük zevklerimden biridir ayrıca büyük Tolkien ve World of Warcraft hayranıyım. Kendi sitem olan Gamemast.com adresinde sizler için en kaliteli içeriği sunmak amacı ile buralardayım.

Gamemast Reklam Alanı

Ahmet Şenyiğit

Birbirinden farklı bir çok çeşit oyun oynayarak büyüdüm. RPG ve CCG oyunları oynamak en büyük zevklerimden biridir ayrıca büyük Tolkien ve World of Warcraft hayranıyım. Kendi sitem olan Gamemast.com adresinde sizler için en kaliteli içeriği sunmak amacı ile buralardayım.

Sosyal Medya Hesapları