Gamemast
Ana sayfa » İçerikler » Haber » Xbox PC Beta Uygulaması ve Detayları

Xbox PC Beta Uygulaması ve Detayları

Farklı oyunlar için farklı servisler üzerinden oyun oynama imkanları sunulduğunu biliyoruz. Bu durumu örnekle açıklamak en doğrusu olacaktır. Diyelim ki FIFA 19 oyununu oynamak istiyorsunuz. FIFA 19 oyununu oynamak için size mutlaka bir Origin hesabı gerekiyor. Origin hesabı olmadan oyuna giriş yapmanız mümkün değil. İşte Xbox PC Beta uygulamasına baktığımız zaman bu durumun değişeceğini görüyoruz.

Uygulama üzerinden tüm oyunlara erişim sağlamak mümkün olacak. Sunulan oyunlar Origin ya da Uplay ya da Epic Games, hangi platforma ait olursa olsun, ekstra bir gereksinim olmadan Xbox PC Beta üzerinden tüm oyunları oynayabileceksiniz.

Xbox PC Beta Denemeleri Başladı

Haliyle sistemin kullanıcı sayısının da bir hayli yüksek olması bekleniyor. Platformun aylık olarak abonelik üzerinden çalışmasını bekliyoruz. Yani kullanıcılar aylık bir ücret ödeyecek ve bu aylık ücret karşılığında alınan abonelikle beraber sunulan hemen her oyunu oynamak mümkün olacak.

Erken erişim imkanları, oyunlarda sunulan aboneliklerde ilk olma ayrıcalıkları, oyuna çıktığı gün erişim sağlama gibi imkanları bulunan sistemin abonelik üzerinden yürümesi de yine büyük bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Tek bir ödeme yapmanızın ardından tüm bu ayrıcalıklara erişim sağlamanız mümkün olacak.

Xbox PC Beta sürümünün tek kötü yanı ise verilen üyeliklerin sınırlı olması. Yani bir oyuna başladığınız zaman belli bir süre içerisinde oyunu bitirmeniz gerekiyor. Oyun süresiz olarak size sunulmuyor. Oyunlar genelde 1 aylık paketler halinde veriliyor.

Xbox PC Beta

1 ay sonunda yeni oyunlar verildiği gibi eski oyunlarında erişimleri kapanabiliyor. Tabii ki bazı durumlarda istisnaların da olabildiğini ekleyelim. Böyle durumlarda Xbox PC Beta sistemi tarafından açıklamalar yapılabiliyor.

Gelelim fiyat kısmına. Şu an için yapılan açıklamaya göre, Microsoft hesabınız üzerinden giriş yapmanız gereken sistemin aylık ücreti 29 TL. Aylık olarak ödenecek olan bu ücret tüm servisleri ve oyunları karşılıyor.

Bu ücret karşılığında sunulan ücretsiz oyunları sorunsuz bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Bu arada sistem için Xbox PC Beta yazılımını indirmeniz gerektiğini de ekleyelim.   

İbrahim Kızılırmak

Gamemast Reklam Alanı