Gamemast

%100 Yerli İndie Oyun Unrect İçin İlk Fragman Yayınlandı!

Uzun zamandır Sedate Games tarafından geliştirilen ve başlangıç olarak oldukça şirin ve bir o kadar da eğlenceli gözüken Unrect, artık sona gelmiş gibi görünüyor. Unrect için bir fragman yayınlayan Sedate Games bu indie oyun için oldukça çalışmış gibi görünüyor.

Geniş bir açık dünyaya sahip olan bu yerli oyunda amacımız, dünyanın çeşitli bölgelerine dağılmış olan özleri toplayarak küçük koloni üyelerimizin sayısını artırmak ve onlara bir yuva inşa etmek. Bu yılın son çeyreğinde yayınlanacak olan oyun, Steam üzerinden satışa sunulacak.

Yerli Oyun Unrect

Oyunun ilerleyen safhalarında koloni üyelerini yoldaş olarak yanımıza alabildiğimiz gibi üssü savunmak üzere nöbet tutmalarını veya öz üretim kapsüllerinde çalışmalarını da sağlayabiliyoruz. Basit kule savunma dinamikleri de içeren oyunda, düşmanlarla savaş halindeyken en iyi savunma stratejisi için kolonistlere gerçek zamanlı komutlar verebiliyor yada onları kendi haline bırakabiliyoruz. Koloni bireylerimizi çoğalttıkça daha güçlü olabileceğimiz gibi doğru savunma hazırlığını yapmazsak düşmanlar kolonimizi birbirine katabiliyor, tabi aynı durum onlar için de geçerli.

Sedate Games Unrect

Ürettiğimiz her koloni bireyinin yeteneklerini geliştirerek (Shooting, Crafting…) onların daha verimli çalışmalarını ve güçlü olmalarını sağlayabildiğimiz gibi, kendi yeteneklerimizi ve öz depolarımızı da geliştirebiliyoruz.

Unrect için detaylar geldikçe sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz, şimdilik ise oyunun ilk resmi oynanış fragmanı olan videoyu sizlerle paylaşıyoruz. Sedate Games’e başarılar diliyor, sorunsuz ve eğlenceli bir oyun olmasını umuyoruz.

Ahmet Şenyiğit

Uzun zamandır oyunlar ile iç içe olan ve artık hakkında yazılar yazacak kadar yeterli bilgiye sahip olduğunu düşünen bir öğrenci.

Gamemast.com Banner